Јунице "из увоза"

ivanm

Član
Učlanjen(a)
25 Okt 2009
Poruka
606
Lokacija
Пожаревац и Гај (Ковински)
Мој земљак "кифлер" је питао шта се дешава са јуницама из увоза.Питање је било у другој теми, па да не би били "оф топик" (енглески на ћирилици је :sta:) поставих нову тему.
Ја сам моје краве продао пре два месеца. Али док сам их продавао, био сам у контакту са многима, па и преко овог форума (поздрав чика-Јови !!).
Дуго сам се двоумио да ли да поставим на форуму оно шта сам добио на ПП и ипак сам се одлучио да то урадим. Обе поруке су ми дошле од члана овог форума "моник" 10и11. децембра 2010. године.

1- Koju rasu imas?Moja firma otkupljuje holstajn junice i telad od 5-6 meseci pa na dalje..To je firma iz rusije,a u Beogradu smo registrovali ogranak firme.Ako imas to sto nama treba ili poznajes nekog ko ima-spoji nas.
2-Trebaju mi junice i telad od 5-6 meseci pa na dalje(holstajn)evo ti kontakt telefon 064/9-76-19-32 pa ako neko od tvojih prijatelja ima,neka mi se jave,ili nas ti spoji...Hvala



Нисам им ништа могао понудити јер сам имао сименталке и црвеног холштајна.
Друго нећу ништа да коментаришем. Нема потребе...
 
I ja sam imao ovakvu ponudu od nekog coveka iz Vrsca,navodno za ruse,a sve mislim da ce to biti te junice sto ce nasi da uvezu iz zapadne evrope.
 
Steone junice 2-3 meseca 1200,neosemenjene starosti oko 13 meseci 900e.kad bolje pogledas i nije neka ponuda.
 
da je 2500-3000 e kako i idu rasna goveda bilo bi jos i zanimljivo.
Ja kad sam pocinjao(tj moji) mi smo placali 2500e...
 
ja tu poruku nisam dobio :zli: , a imam holstajne tako da molim uvazenog clana koji salje tu poruku da je i meni posalje da se ne bih osetio omalovazenim na forumu :haha: :haha:

i stvar prijavio uredniku :haha:
 
kod mene se pojavila neka nova mlekara kao hoce da daju junice da im vratis tele i da se obavezes ugovorom da im 5god.predajes mleko. a po kojoj ceni to mogu samo da sanjam verovatno po 20din/lit. :haha: :haha: :haha:
 
Kifler-sigurno je tačno-moj rođak je prodao pre neki dan po 1250 E,ali si sigurno u pravu da će to biti te junice -samo da nauče ruski
 
...E, istorija se ponavlja. Nekad su Slovenci od nas uzimali zenska grla ( 300 kg ), a kasnije nam ih vracali kao
steone junice iz Nemacke.
 
Nazad
Vrh