Јунице "из увоза"

ivanm

Član
Učlanjen(a)
25 Okt 2009
Poruka
606
Мој земљак "кифлер" је питао шта се дешава са јуницама из увоза.Питање је било у другој теми, па да не би били "оф топик" (енглески на ћирилици је :sta:) поставих нову тему.
Ја сам моје краве продао пре два месеца. Али док сам их продавао, био сам у контакту са многима, па и преко овог форума (поздрав чика-Јови !!).
Дуго сам се двоумио да ли да поставим на форуму оно шта сам добио на ПП и ипак сам се одлучио да то урадим. Обе поруке су ми дошле од члана овог форума "моник" 10и11. децембра 2010. године.

1- Koju rasu imas?Moja firma otkupljuje holstajn junice i telad od 5-6 meseci pa na dalje..To je firma iz rusije,a u Beogradu smo registrovali ogranak firme.Ako imas to sto nama treba ili poznajes nekog ko ima-spoji nas.
2-Trebaju mi junice i telad od 5-6 meseci pa na dalje(holstajn)evo ti kontakt telefon 064/9-76-19-32 pa ako neko od tvojih prijatelja ima,neka mi se jave,ili nas ti spoji...Hvala

Нисам им ништа могао понудити јер сам имао сименталке и црвеног холштајна.
Друго нећу ништа да коментаришем. Нема потребе...

milan90

Član
Učlanjen(a)
30 Okt 2009
Poruka
56
I ja sam imao ovakvu ponudu od nekog coveka iz Vrsca,navodno za ruse,a sve mislim da ce to biti te junice sto ce nasi da uvezu iz zapadne evrope.

milan90

Član
Učlanjen(a)
30 Okt 2009
Poruka
56
Steone junice 2-3 meseca 1200,neosemenjene starosti oko 13 meseci 900e.kad bolje pogledas i nije neka ponuda.

igordulic

Član
Učlanjen(a)
4 Mar 2010
Poruka
2.343
da je 2500-3000 e kako i idu rasna goveda bilo bi jos i zanimljivo.
Ja kad sam pocinjao(tj moji) mi smo placali 2500e...

cika_jova

Član
Učlanjen(a)
9 Maj 2010
Poruka
2.976
ja tu poruku nisam dobio :zli: , a imam holstajne tako da molim uvazenog clana koji salje tu poruku da je i meni posalje da se ne bih osetio omalovazenim na forumu :haha: :haha:

i stvar prijavio uredniku :haha:

BELIT577

Član
Učlanjen(a)
14 Feb 2011
Poruka
717
kod mene se pojavila neka nova mlekara kao hoce da daju junice da im vratis tele i da se obavezes ugovorom da im 5god.predajes mleko. a po kojoj ceni to mogu samo da sanjam verovatno po 20din/lit. :haha: :haha: :haha:

Zoran0230

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
1 Jan 2010
Poruka
7.313
Kifler-sigurno je tačno-moj rođak je prodao pre neki dan po 1250 E,ali si sigurno u pravu da će to biti te junice -samo da nauče ruski

goranpejcic

Član
Učlanjen(a)
27 Jan 2010
Poruka
355
...E, istorija se ponavlja. Nekad su Slovenci od nas uzimali zenska grla ( 300 kg ), a kasnije nam ih vracali kao
steone junice iz Nemacke.

Vrh