Šurilica za prasiće.Home made varijanta.

dulebdp

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2011
Poruka
1.058
Lokacija
backo dobro polje
Pošto ne nađoh ništa slično , mislim da bi bilo lepo da se malo razmene mišljenja na ovu temu ,znači interesuje me da li je neko probao da napravi ovako nešto u varijanti uradi sam jer su gotove jako skupe padalo mi je na pamet da to odradim od bureta ali nikako da rešim sistem kako daje zatvorim da voda ne izlazi iz nje možda pomoću neke keder gume ili nešto slično ajmo ljudi kreću slave ,nova godina božić
 
ma ja ga ubacim u plasticnu vrecu onu od vestackog djubriva i polijem amperom vruce vode(vreca moze malko da curi ako vec nije citava a prase bi trebalo da je definitivno mrtvo da ne mrda, inace iskida vrecu i ispoliva me :haha: ) onda jedan uhvati sa jedne drugi sa druge strane vrece i valjamo ga po zemlji oko minut-dva tj probam malo da skidam sa praseta i vidim ako ide lepo onda ga istresem u korito i skidam dlaku
 
ma ja ga ubacim u plasticnu vrecu onu od vestackog djubriva i polijem amperom vruce vode(vreca moze malko da curi ako vec nije citava a prase bi trebalo da je definitivno mrtvo da ne mrda, inace iskida vrecu i ispoliva me :haha: ) onda jedan uhvati sa jedne drugi sa druge strane vrece i valjamo ga po zemlji oko minut-dva tj probam malo da skidam sa praseta i vidim ako ide lepo onda ga istresem u korito i skidam dlaku


Što ga odma ne ubaciš u korito i šuriš?

Ja prasice do 30 kila šurim u Lifamovim koliicima.
 
ja ih šurim u kolicima a dobra je i deka stara,umotam ga i polijem vodom iz bojlera (mora da bude na 3 bojler i da pogasi lampu) i sačekam 3 min bude super potpari odlično
 
Moj deda je ranije imao zanimljiv način šurenja prasića, tu negde do 35 kg, založi čovek kazan, napuni korito vrelom vodom, i stavi dva deblja lanca preko sredine korita (ili jedan presavije na dva dela) i prase nalegne preko njih. 2 čoveka ritmički vuku tamo-vamo, prase se samo prevrće, začas posla se odlično potpari i ošuri sa zvončićima bez problema. Stara garda. :osmeh:
 
Moj deda je ranije imao zanimljiv način šurenja prasića, tu negde do 35 kg, založi čovek kazan, napuni korito vrelom vodom, i stavi dva deblja lanca preko sredine korita (ili jedan presavije na dva dela) i prase nalegne preko njih. 2 čoveka ritmički vuku tamo-vamo, prase se samo prevrće, začas posla se odlično potpari i ošuri sa zvončićima bez problema. Stara garda. :osmeh:
Dobar sistem ali treba dva čoveka da urade jedno prase a ja to u99% slučajeva sve odradim sam zasad uz pomoć dzaka ali se nadam da ću uskoro napraviti nekakvu šurilicu
 
Prase do 35 kg moze jedan covek da okrece uz pomoc lanca ili kaisa (remena).Mi tako radimo oduvek
 
Moj drugar inače profi koljač za 55 minuta zaklao,ošurio i povadio creva pokačio 8 prasića na kuke da se cede...Prasići između 20 i 25 kg.
Meni koji nikada ništa nisam zaklao ovo je jeziv prizor.Prasetu samo izvadi grkljan i odma ga baca u kazan sa već nameštenom vodom,što on kaže samo se šuri i pokušava da izađe a on ga motikom vrati 1-2 put.Drugo već kolje a ovo iz kazana baca na astal gde ga dorađuje zvonom dok se drugo šuri u kazanu.I tako redom...Ja sam bio ko ciga na času matematike gledam i ne verujem...
Meni kada kolje ja insistiram da ošuri u građevinskim kolicima ili u koritu kad prase izumre za neki minut.Jer ovo mi je kao da ga živo baca u vrelu vodu.Valjda je manja greota ovo ako uopšte tu ima razlike.
 
Nazad
Vrh