Čičkaš za razbijenje pokorice

2ytzaxg.jpg
evo i ovo se koristi za pokoricu ima vise u temi pokorica
 
zanjimljiv stroj moram priznati, nebi bilo lose i meni tako stagod imati mada nemam nekih velikih problema sa pokoricom, osim u extremnim godinama kad nakon sijetve padne puno kise i odmah naglu ugrije onda se stvori a inace nemam problema....
 
ja sam skinuo sa zitne sejalice S-opruge sa ramom i nadogradio prizmu i ok radi.sirina 3m.dobro neide duboko razbije pokoricu kao beba zvecku.
 
Ovaj ne razbija pokoricu,ovaj frezuje s obzirom koliko je tezak.Mislim da mu nije namena za pokoricu...
 
@Manjevic necu sebe opisati kao neko ko je bogzna koliko iskusan jer i nisam,ali ti mogu napisati da kod nas (lakse zemljiste) problemi se uspesno resavaju sa cambridge valjkom,to pricam iz iskustva,jer recimo industrijska paprika iz direktne setve moze smatrati dosta osetljivom biljkom pa je i u to bilo korisceno ja mislim cca pre dve godine,cisto zbog toga ti kazem da mozda je bolja investicija,bez obzira da je skuplje,jedan takav valjak...naravno onda treba i o tome da se razmisli prilikom setve tog useva ili posle setve da se povrsina poravna,recimo glatkim valjkom,jer svakako ucinak ili efekat i ovog cickas i cambridge valjka je bolja na ravnijem terenu....ili recimo neko uradi predsetvenu pripremu dosta duboko...dodje nodetka ubaci kukuruz...a kad prodje imas redove koji su pritisnuti nadole lupam 5 i vise cm od ostale porvsine,kako ce to razbiti i cickas i cambridge?po meni nikako....
 
Poslednja izmena:
Da prodjem valjkom da rszbijem pokoricu?
Rszbice klicu kukuruzu ili suncokretu koji tek treba da nikne....
 
Ja mislim da majevica pravi razbijac pokorice imas video na jutjubu gdje prikazuju kako radi.
 
Da prodjem valjkom da rszbijem pokoricu?
Rszbice klicu kukuruzu ili suncokretu koji tek treba da nikne....
meni nije cilj da te ubedjujem,ja samo kazem da kod nas na visljem laksem zemljistu-ne pesak!-kako koristimo...naravno to se nikako ne radi tako da se vozi kao lud....recimo kad je to meni radjeno pre dve godine na postrnom usevu (sirak metlas) onda recimo to je vuceno sa ursus c 360 u drugoj brzoj...a oranje na istom ide u trecoj,znaci sporije nego oranje... i ja sam bio zadovoljan sa rezultatom...tako da mogu ti opet potvrditi da koristimo u te srvhe...naravno sigurno da neces moci da sacuvas 100% sklopa ali da ti ispricam jos nesto...ja sam probao jednom da razbijem pokoricu sa jednom starom vrstom setvospremaca koji je imao umesto "klasicnih" rotora "zvezdaste" rotore u dva reda i bile su vec skinute S opruge s njega...i kako sam prosao to je razbio pokoricu samo na recimo "kocke"od cca 5x5 cm...a i to samo onako povrsinski...ne znam dali me razumes....tako da ni to nije imalo nekog rezultata...No sve u svemu ja sam ti samo ispricao moje iskustvo..
 
Nazad
Vrh