Šta sve treba imati u traktoru od opreme??

Sta sve procitah...I evo na kraju,konacno pravi odgovor,hvala Boki. :ppozdrav:
 
A litra rakije gde to pise u kojoj uredbi niste vi to dobro procitali mora da pise rakija ili pivo negde sitnim slovima
Post je spojen: [time]1269605358[/time]
_________________________________________________
A za ketrec jer ima neka uredba zakon

Post je spojen: [time]1269634196[/time]
_________________________________________________
I to dali mogu dvoje u kabinu
 
kod nas je bilo predavanje o novim propisima saobracaja za traktore i radne masine.U opremu za traktorspada.PRSLUK,trokut i prva pomoc,sijalice ne trebaju zbog kako su naveli da te sijalice stalno crkavaju i sto se traktori vecinom krecu u lokalu pa se mogu menjati i kod kuce. takodje se razmatra i o prvoj pomoci iz higienskih razloga.Sto se tice rotacioni svetala ona treba da se ukljucuju nocu ikada je smanjena vidljivost itreba ih postaviti na naj isturenijem mestu na prikljucku,a ne na traktoru kako mi to postavljamo.Treba da se donesu jos neki akti ili promene uvezi prve pomoci itih rotacija jjer postoje prikljucci na koje je nemoguce postaviti rotaciono svetlo.
 
U HR se to zove narodne novine.Tu kad izadje stupa na zakon dotlen nema da ti neko mudroslovi i prica bajke.Kakvo pitanje policajca kad su danas sve manje-vise podstolari u policiji.Pokusajte malo progoglati i pogledajte nase zakone.Moramo ih se pridrzavati i tacka.
 
Bio sam na nekom predavanju,saobracajni policajci su objasnjavali novi pravilnik u saobracaju. :D
Jasno su naglasili da ROTACIONO SVETLO(ili trpcuce svetlo narandzaste boje)JE OBAVEZNO NA TRAKTORIMA KADA JE:
SMANJENA VIDLJIVOST(MAGLA,SNEG,KISA..)
KADA U PRIKOLICI VUCENOJ IMA TERETA KOJI PO SVOJIM KARAKTERISTIKAMA,VISINI I DUZINI PRELAZE GABARITE SAME PRIKOLICE(slama,seno..)
KADA SE VUCE ILI NOSI NEKA PRIKLJUCNA ALATKA KOJA PRELAZI GABARITE TRAKTORA(visinu,sirinu)
svakodnevno i po doroj vidljivosti ROTACIONO SVETLO NIJE OBAVEZNO!!Takodje su rekli da je obavezno rasipajuci teret u saobracaju pokrivati ciradom,najlonom...(pesak,silaza,kukuruz,zito..)
Velikim slovima sam napisao da bi bilo uocljivije i nikako drugacije ne treba tumaciti :D :D :ppozdrav:
 
Zna li neko gde mogu da se nadju Table za spora vozila (refluktujuci trougao) ali alu ne pvc? Na par mesta sam trazio i nista...
 
Nazad
Vrh