Šećerna repa 2019

Za prvu godinu nije lose.
sd3ct0.jpg
 
Tu i jeste problem u setvi po meni, a nisam ja sejao ni pripremao. :osmeh:
Sale sad moram da vidim jel lakse biti proizvodjac ili savetodavac.
 
Imate obojica dobre repe tako da više nema odlaganja, ku..u vreme ide pa vi mislite šta će te.:osmeh:
 
Sacekacu sa trecim tretmanom od korova posle ove kisne nedelje,nema novih korova za sada a nije nesto preterano velika da zatvara redove.

 
MI smo na poslu juče uradili drugi tretman. A kući sam prošle subote sa betanalima. Juče sam kući tretirao AlS repu sa monsun aktivom i goltixom. Videću efekat za par dana, korovi su bili ogromni.
 
Danas smo na poslu uočili prvu biljku šećerne repe sa simptomima žutila. Video sam takvu jednu i kod mene na njivi kada sam prskao od korova, moram ići da je išcupam posle ove kišurine.
Inače u Velikoj Britaniji su dozvolili tretiranje šećerne repe sa neonikotinoidima kako bi sprečili širenje virusa žutila.
https://geneticliteracyproject.org/...ticide-to-prevent-virus-spread-in-sugar-beet/
MmJP2IK.jpg

Moja repa kod kuće, neujednačeno nicanje zbog plitke setve. U planu je tretiranje insekticidom u dva navrata kako bi suzbijao biljne vaši nakon ovih kiša. Najverovatnije ću dodavati i insekticid prilikom tretiranja protiv cerkospore. Inače moja preporuka svima koji imaju neujednačeno nicanje jeste da deo parcele ili pojedine istretiraju insekticidom i uporede sa parcelama koje nisu tretirali, ili netretiranim delovima.
DuB3gTW.jpg

tLAIQkN.jpg

Deo parcele sa ALS repom, korovi u poodmakloj fazi.
iPWQIA4.jpg
 
Danas se radilo punom parom. Proredjen večiti ogled. Sutra ako stignem moram napraviti par fotkica kako to izgleda. Takođe hoću da napravim slike i sa vilinom kosicom koja je krenula.
Obišao klopke u Temerinu. Nije trenutno neka navala biljnih vašiju, prvenstveno zbog kiše.
bxvhRPL.jpg

Prvih par slika repa koju bi svi trebali da imamo u ovom momentu.
NO6FsS2.jpg

KICtHlT.jpg

rH1qBcY.jpg

Kasnija setva i osetno slabiji usev. Sa haube lade karavan ne izgleda loše, ali kada se uđe u parcelu onda je sve jasnije.
emJbyih.jpg

fXxgev0.jpg

PZuqcba.jpg
 
Kod nas niko nije uspeo da uradi treci tretman,kod mene trenutno nema novih niklih korova a repa je pred sastavljanje redova...tako da kako situacija izgleda od treceg tretmana nema nista...
 
Nazad
Vrh