Herbicidi u suncokretu

14eb9e113f1d1054b93bffcf24f97789.jpg

95df5304561a619e7c620925416a3fa6.jpg

e206181add2e9f15f71781b6d750b472.jpg

Na crno radjeno total+terbis 1l/ha, osamutio ga za sve pare.


Sent from my iPhone using Tapatalk

92ff4aa22cd66ced57b292319081d647.jpg

Danasnja slika tog suncokreta


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li ima neke veze sipao sam 2 litre Vibale i 350 litara vode u prskalicu,oprskao sam nekih 4.5 jutra jer je bacala prskalica nekih 80-90 litara vode po jutru,ambrozija se skvrcila i polegla.
 
Ne vidim zasto bi odlagao spartanje,sve jednogodisnji korovi,sto posece spartac to je to,ostalo ce hemija.Tj sta pokrije od korova,ja sam ove godine zakasnio i nesto sirokolisnog mi se provuklo u suncokretu,bio je velik i hemija nije dobro doprela do svih korova ....jbg.
 
Ne vidim zasto bi odlagao spartanje,sve jednogodisnji korovi,sto posece spartac to je to,ostalo ce hemija.Tj sta pokrije od korova,ja sam ove godine zakasnio i nesto sirokolisnog mi se provuklo u suncokretu,bio je velik i hemija nije dobro doprela do svih korova ....jbg.
I meni se provuklo nešto zelja i kerećeg grožđa, bilo je svega 4l kiše nakon prskanja na crno. Vibala mi je bila skupa, i računao sam da ću oparati suncokret i ponešto okopati. Suncokret sam oparao mal te ne u zadnji momenat, čekao da dam vremena uskolisnom herbicidu. I onda probao da kopam i brzo odustao. Prvo treba roniti da vidiš ispod listova šta je dole, a drugo ne može ići kroz suncokret u kratkim rukavima i šorcu jer grebe lišće kožu. Jbg. početnik u suncokretu... Sve mi se čini da dogodine neće biti razmatranja da li je vibala skupa ili ne...
 
Ali suncokret je korov i puno je efikasniji od kukuruza u konkurenciji sa korovima , kukuruz sustize korov i kad nikne kad je kukuruz pola metra , to se sa suncokretom ne dogadja , on kad ima sklop i kad zatvori redove i pokrije lisnom masom korove koji su dosta manji i ako nema previse kise ti korovi vecinom ostaju u tom zakrljzalom stadiju.
 
@dukej Ma sto kaze grabik,korov je to.Ako ne bude kise kad mu treba nece mu nzm koliko korova uzeti ni blizu % prinosa kao sto ce manjak vlage.No opet za nas atar je po meni puno bolji nego kukuruz u susi....
 
Pa nije valjda tepih korova,ako je tu i tamo po njivi za prinos uticaj je slab,ali kad bace seme bice ih vise next year.
 
Pa nije valjda tepih korova,ako je tu i tamo po njivi za prinos uticaj je slab,ali kad bace seme bice ih vise next year.
Nije tepih, korova ima po oazama, najviše tamo gde je sklop slabiji zbog zečeva. Ali kad sa lenije gledam nema puno tih ostrva gde je praznina. U svakom slučaju više neću ni da ga gledam, šta mu Bog da.
 
Nazad
Vrh