Cena goriva

e,ako nekom treba nafte sa nisa po 179 imam na kartici jos 1900l
0635s15859
 
Kod nas u Kovačici na Nis pumpi nema nikakvog zastoja, E-Dizel se može kupiti i platiti po 179 dinara na Agro karticu i dalje, i nema nikakve najave da će se u skorije vreme nešto promeniti.
 
Za sad kako se vidi,odnosno kako meni to deluje sa NIS-om je prosti igrokaz. Amerikanci uvode Srbiji i Rusiji sankcije zbog rafinerije, ali na pumpama ima goriva koje se i dalje prodaje po najvišim cenama u regionu.

Da kažem da je to samo moje mišljenje, deluje mi previše isforsirano.
 
@novii Gorivo je i do sada imalo najviše cene u regionu. Pre će biti da je igrokaz - okreni se i kreni u smeru gde pripadaš, evo da ti nacrtamo.
I da, ne mislim da je EU bajna, SAD i da ne pričam tek - no prirodno pripadamo s te strane gvozdene zavese. To treba (trebalo je odavno) prihvatiti i krenuti život dalje.

@pidikanac
Da, apsolutno se nije trebalo prodati, ali NE, to NIJE najveći problem!
 
Morao je da se proda...mnogo se kralo pre prodaje.
Rusi su isli na posteno i nekradu naftu iz pogranicnog pojasa sa Rumunijom?
Posle famozne privatizacije su okupirali pogranicni pojas sa novim busotinam u okolini sela Rabe :ppozdrav:
Radio sam ceo pogranicni pojas od Rabe do Gudurice na Vrsackom bregu 8-)
Vozio sam bandere za dalekovode da se obnovi elektro mreza kako bi mogle nove pumpe da rade , pa sam pomalo upucen . 😇
 
Kako idu dalje informacije, od 1500 benzinskih pumpi u Srbiji NIS ima oko 330 benzinskih pumpi. Sada ne bi puno o skladišnom kapacitetu ostalih oko 1170 benzinskih pumpi, ali je on verovatno u desetinama hiljada litara.

Takođe je interesantno da imaoko360 firmi koje se bave držanjem benziskih stanica, a svaka od njih poseduje cisterne za prevoz benzina i dizela.
 
Znači sad su krivi Rusi što su kupili rafineriju a ne Ameri koi su uveli sankcije. A da nije rata u Ukraini sankcija ne bi bilo i sve ok.
Ta otimačina kompanije čija je vrednost bila 2,2 milijarde je oteta od strane Rusa za tričavih 400 milona, a nije to tako davna prošlost pa da se tako brzo zaborave izjave Tadića,Jeremića i Škundrića kako je to posao veka, da se time Ruska ljubav prema nama zacementirala, da će naša braća Rusi kad nam otmu NIS za siću, da nam pomognu da Kosovo ostane unutar granica Srbije, pa još bonus južni tok i Banatski dvor :ROFLMAO: NIS veštački prikazan kao ogroman gubitak za Srbiju, zamisli domaću rafineriju i lance benzinskih stanica nazoveš gubitkom, jer nisi bio spreman da javno likvidiraš one koji su 90ih otvoreno podržavali i zvali na šverc goriva, nego da njima još i koaliciju pravili.

A onda kroz manje od 24 meseca taj isti NIS guraš kao najprofitabilnije preduzeće, koje si dao za kikiriki.
 
Postoji, mada Vučić prošle godine isto tražio papir, pa kad dobio papir, nadao se da se šale :D
Pa oduvek je mahao nekim papirima i objavljivao svašta na televiziji a sada tolika halabuka i plašenje naroda a nikako da se čuje druga strana, samo se on čuje. Iskreno možda je nešto i objavljeno ali ne gledam televiziju (vesti i tome slično) puno pa nisam video verovatno.
 
Jel postoji neka objava ili eventualno neki dokument od tih njegovih amerikanaca u vezi tih sankcija nis-u?

Evo jedan kraći spisak osnovnih dokumenata.
  • Stranica sa objavom sankcija od 10. januara 2025 — “Russia-related and Russia-/Ukraine-related Designations; …” na sajtu OFAC. OFAC
  • Pretraga po Sankcionoj listi (SDN List) za „NIS AD NOVI SAD“ — gde je NIS javno označen kao sankcionisano pravno lice. Sanctions List Search+1
  • PDF-analiza “Impact of OFAC Sanctions on NIS AD Novi Sad” koja objašnjava šta konkretno označavanje znači (blokada, rizici, posledice). JPM Partners Law Firm+1
  • Stranica režima sankcija povezanim sa Rusijom – “Russian Harmful Foreign Activities Sanctions” – gde je opisano pravno i regulatorno-pravilo (uključujući i licence / general licenses koje je OFAC izdao). OFAC+1
  • Saopštenje NIS-a da je “special licence” izdata i da je primenjeno odlaganje sankcija do određenog datuma (npr. 29. jul 2025) — što pokazuje da i NIS-ove informacije učestvuju u javnim dokumentima. NIS+1
Ovaj prvi link je najvažniji koji sam naveo i tu se uglavnom sve obkjašnjeno - https://ofac.treasury.gov/recent-actions/20250110?utm_source=chatgpt.com. Dobra stvar je što se u tom tekstu nalaze linkovi ka dodatnoj dokumentaciji, tako da svako može detaljnije da razume šta je u pitanju.

Naravno za one koje to zanima.
 
Mislim da je 3000 l minimalno
Ne mogu vise svakih par dana, natovari kocku, po 20 km na pumpu, kuci pretakaj, puno se vremena gubi

Jedino se bojim vozača tih da nesto ne seku robu😳
 
Nazad
Vrh