Zaštita vinove loze

Zanima me u koji program pise sad signum kod vinove loze ? To je za truleze, sad treba preparat za crna pegavost

Mozda kod nas u Makedoniji je drugacije ali grinje se resavaju sa Kumulus DF mnogo jeftinije (kontaktni za pepelnicu u prvih faza + grinje)
Insekticid pre-nakon cvatnje zbog moljacP
Signum u sustini deluje i protiv pepelnice ali je preskup za takvo tretiranje plus nisam siguran ni da je registrovan za to a zasto mu je neko preporucio pa verovatno jer nije imao drugo malo pakovanje protiv pepelnice. Sto se tice sumpora on deluje isparenjima na grinju i pepelnicu i kod mene ne daje dovoljno dobre rezultate.
 
@Mardav signum nije ni u jednom programu to je bilo moje resenje jer sam procitao da ima sirok spektar delovanja. Devojka koja radi u apoteci nije znala da mi kaze sta mi konktetno treba pa sam isao logikom bolje ikakvo neko nikakvo tretiranje. Sada kada si rekao kupicu kumulus df I dalje ne znam da li insektid polux ili Abastate zbog one napomene I prognozirane temperature.

Sent from my RMX2202 using Tapatalk
 
Koliko je efektivno prskanje prihranom tj. ta takozvana prihrana preko lista jer ja ne vidim nikakve rezultate.
 
Efikasna i te kako. Ja ne djubrim mineralnim djubrivima vinograd, samo folijarno. Doduše zemlja je izuzetna.
Ali to se vidi jer do mene je neki stari vinograd koji se maltene ne obradjuje. Namerno pustim atomizer da baca i ka njemu prilikom okretanja.
I tačno se primeti dokle dobaci magla.
 
Ja sam ove godine počeo saradnju sa Agtomarketom i koristim prihranu iz fitofert linije.
 
Jel koristi neko fungicid Grozd 250?
Preporučena mi je od ovih iz agromarketa, nikad koristio, nepoznata mi aktivna materija...
 
Jel koristi neko fungicid Grozd 250?
Preporučena mi je od ovih iz agromarketa, nikad koristio, nepoznata mi aktivna materija...
Ovo je novo a i ove preparate izbacuju kao cipseve vise ne mogu da se pohvataju. Aktivna materija je dimetomorf. Verovatno si koristio acrobat mz dimetomorf+mankozeb ali je acrobat verovatno zabranjen zbog mankozeba pa sada koriste samo dimetomorf. Inace acrobat nije bio los preparat,
 
Mislim da je solidan dimetomorf ali isto tako mislim da Fosetal aluminijum i matalaksil da su efikasniji i bolji protiv plamenjace. Mozda sada i moze da se koristi uspesno, ali pred cvetanje i posle cvetanja licno preferiram ova druga dva navedena. Ili cista ili sa jos nekim kontaktnim fungicidom
 
Mislim da je solidan dimetomorf ali isto tako mislim da Fosetal aluminijum i matalaksil da su efikasniji i bolji protiv plamenjace. Mozda sada i moze da se koristi uspesno, ali pred cvetanje i posle cvetanja licno preferiram ova druga dva navedena. Ili cista ili sa jos nekim kontaktnim fungicidom
Kad si vec pomenuo fosetil ovo momentum f mi deluje kao interesantan preparat Folpet 250 g/kg + Fosetil-aluminijum 500 g/kg.
 
Pa to je isti sastav kao Mikal flash.
Ja sam nasao povoljno i to veoma povoljno, čist fosetil aluminijum , pa sam ga kupio i razmerio na manja pakovanja i njega trosim.
Inace sam cuo da neki mesaju fosetil i shavit jer shavit ima najvise folpeta i jos triadimenol.
Ajde da kazem tako prave Mikal flash.
 
Nazad
Vrh