TV420

RadeZitkovac

Novajlija
Učlanjen(a)
22 Dec 2023
Poruka
4
Lokacija
Zitkovac
Pozdrav za sve forumase. Ja sam Radoslav Stevanovic iz Zitkovca kod Aleksinca, penzioner, bavim se rekreativno poljoprivredom, obradjejem oko 1,5 h. zemlje nasledjene od oca. Inace me znaju u kraju i kao majstora za rahladne uredjaje. Vlasnik sam TV 420 vec duzi niz godina, sam ga sredjujem i otklanjam kvarove, dosta sam izvrsio izmena na istom tako da sam prezadovoljan.

Trenutno imam problem sa istim pa se nadam nekom odgovoru oko moguceg kvara. Traktor noralno ubacen u brzi hod, sve tri brzine prihvata i salta bez problema ali rucica reduktora vise nikako nece da se izbaci iz polozaja u koji je. Na sve moguce nacine pokusavano ali kao da je zavarena. Znam i sam da mi negine kidanje i rasturanje ali bi mi i dobrodoso neki savet ako je neko od forumasa imao takav problem. Vise me muci teoretski sta je posto nista nelupa, neskripi, traktor noralno ide ali samo napred.
 
Sta ste od izmena uradili mozda bi mogao i ja na mom 419 da uradim
Sto se kvara tice tu ne mogu pomoci ne znam nista...

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Posto sam nov i malo se snalazim lose, pojasnicu ti ovako a ostajem ti duzan i slike kad budem se snasao. Moj tomica ima prednju hidrauliku koja nosi razne alate. Raonik za sneg, prskalicu to jest stapove prskalice, malu korpu za sve isvasta, pecaljke za podizanje tereta. Postaio sam mu hidraulicni volan od mercedesa, kacenje u tri tacke, CD plejer sa zvucnicima. Podigao sam sve rucice komandi mnogo blize vozacu. Za isti imam dvobrazni plug, cetvoroklilnu drljacu, valjak, kosu, skupljac, malu i ogromnu prikolicu, plato za sneg itd, rucnu presu za baliranje sena, veliku korpu.
 
Uf ti si ga bas sredio za svoju dusu sto se kaze, svaka cast.
Kada naucis slike da ubacujes zamolio bi te za slike hidraulicnog volana, jesi koristio jos jednu pumpu ili si uzeo ulje sa njegove?

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Glava upravljaca i pumpa su od mecke. svoju pumpu koristi za prednju ili zadnju hidrauliku, imam hid. racvu i okrenem koji klip hocu da koristim. Sto se tice mercedesnovu pumpu i alternator od stojadina goni jedan klinasti kais. Od glave upravljaca ide mercedesov kompletan volan sa ablenderom i kucistem. Instalaciju sam radio sam kompletno. Ugradio sam mu i mercedesov grejac na usisu tako da nema problema pri paljenju i zimi.
 
Pozdrav Radoslave i dobro došao na poljoinfo forum.
 
Nazad
Vrh