Soja 2024

Peet

Član
Učlanjen(a)
11 Apr 2010
Poruka
11.793
Lokacija
Lokve - Simiai - Juzni Banat
Posle jedne naj bednije godine (2022) po prinosu soje, vecina je odbacila ili drasticno smanjila setvu ove kulture za 2023 godinu a ispostavilo se na kraju da prosecni prinosi u ovoj godini su bili najbolji od kad se seje soja na ovim prostorima!
Da li posle ovakve godine povecavate setvu ove kulture ili i dalje je ignorisete!
U mom slucaju zbog neke zemlje uzete u arendu povecavam povrsinu pod sojom za oko 60%.
I dalje samo Wendy.
 
Kod mene skoro isto kao i predhodnih godina.
Sejem je na 1/3 od ukupne površine.
Jel imao neko Pasat,kakva su iskustva?
 
Soja ove godine ništa specijalno utopila se u sivilo ratarstva, ostavljeno je seme da li ću je sejati videćemo.
 
Površina slična kao predhodnih godina sorta Wendy . Ako nekom treba soja , može da me kontaktira , prinos bio 4.5 t po ha.
 
Poslednja izmena:
Povrsina soje ostaje kao i svih prethodnih godina..prosle godine je bila haos i po prinosu i po kvalitetu(pogotovo Wendy),ove godine daleko bolje nego prosle...ali daleko od bilo kakvih rekorda...a probacemo ove godine i neke nove sorte.
 
Ja povecavam, nisam stigao da posejem psenicu na vreme. Ponovicu je na 15ak ha, tu je vec i spremno, tanjiracom za psenicu.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Malo ćemo povećati površine pod sojom. Ostavljena valjevka i tribor. Daćemo opet šansu wendy. I plan mi je da nabavim Iku osječku. Zna li iko ko uvozi-prodaje osječke hibride i semena?

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Ostavljeno svoje seme ZP Laura.
Povrsine srazmerno ostatku jutara koje radim u visegodisnjem je proseku. Godina takva da su sve kulture podjednako zastupljene pa de corava koka ubode.
 
Jel imate svi semena?
Ja cu izgleda imati viska, jer mozda posejem nesto drugo. Imam apola,rubina i kraljice…
 
Najbolji pokazatelj gde je i koliko padala kiša u toku vegetacije je prinos soje.
Ne treba se zavaravati.
U mojoj okolini rod ni prosečan, a rekordi samo u željama.
Nešto se ipak posejati mora, soja ima pozitivno dejstvo na zemljište, tako da je ista meta isto odstojanje. Trebalo bi da ima više koristi nego tamo gde "odmaraju" parcele, odnosno pauziraju sa setvom jednu godinu..
 
Nazad
Vrh