Selektor za semena

@dukej
Ne sećam se imena ulice.. Plac im izlazi na kanal. Prodje se skretanje za ulicu gde je policija, pa sledeća posle te polu levo ako dobro pamtim.
Subakov se prezivao čovek.
Sin nasledio i ugasio..
Nosio sam tamo bliže 15-ak godina.
Dobro mu je radio selektor i dosta brzo.
Zadnjih godina sam kupovao orginalno seme baš iz razloga što nema gde lepo uraditi doradu po mom ukusu.
Ali došla su ponovo loša vremena..

Gledam sad koja je Bardova, mislim da je to ta..
Ako imaš možda kontakt telefon čoveka koji je kupio i nastavio bio bi zahvalan..
Jeste, to je taj selektor. Šaljem ti broj na pp.
 
Emigrant koja je cena dorade? Čiji su radnici kod selektiranja?
Pitam jel kod nas u okolini ja nisam čuo da neko radi ovaj posao u tom nekom obimu.
Kod nas se sve svodi na najam selektora tj vejalica koji košta u nekom proseku 2 din za kg,nabaviš radnike i udri dan dva tri.Ja godišnje doradim za svoje potrebe oko 20 t soje i pšenice i jako rado bi platio neku profi liniju da mi to doradi. Zezanje sa tim poslom mi je 1 nedelja u godini.
 
Emigrant koja je cena dorade? Čiji su radnici kod selektiranja?
Pitam jel kod nas u okolini ja nisam čuo da neko radi ovaj posao u tom nekom obimu.
Kod nas se sve svodi na najam selektora tj vejalica koji košta u nekom proseku 2 din za kg,nabaviš radnike i udri dan dva tri.Ja godišnje doradim za svoje potrebe oko 20 t soje i pšenice i jako rado bi platio neku profi liniju da mi to doradi. Zezanje sa tim poslom mi je 1 nedelja u godini.
Nemoj da platis nego kupi pa otvori jednu firmu
 
Ima u okolini @talianu. Samo ne znam da li spadamo u profi ili hobi?!
434ed61d17fbea73c6501ba11e88f1ab.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Emigrant koja je cena dorade? Čiji su radnici kod selektiranja?
Pitam jel kod nas u okolini ja nisam čuo da neko radi ovaj posao u tom nekom obimu.
Kod nas se sve svodi na najam selektora tj vejalica koji košta u nekom proseku 2 din za kg,nabaviš radnike i udri dan dva tri.Ja godišnje doradim za svoje potrebe oko 20 t soje i pšenice i jako rado bi platio neku profi liniju da mi to doradi. Zezanje sa tim poslom mi je 1 nedelja u godini.
Ovde se radi oko 7-8 din/kg sa hemijom.Radnici su od vlasnika selektora.Ko donese robu nema ništa samo da plati,dobije upakovani robu na paleti ili u džambo vrećama.
 
Zanima me da li postoji neko ko radi doradu i zaštitu pšenice sa da kažem "ozbiljnijim" selektorom industrijskog tipa Bečej i okolina?
Znam za ljude sa selektorima poput B.P. Selo, ali me interesuje da li ima nešto približnije profesionalnoj doradi.
U stvari bilo kakav predlog nekog ko to kvalitetno uradi, nevezano kakvu mašinu ima.
Ranije sam godinama nosio u Srbobran, Turiju, ali to je bilo davno i toga više nema..
Имаш у Врбасу код Стеве Ергелашева озбиљан селектор и они се тиме професионално баве.
 
Gornje sito 4,5mm okrugli otvori, donje sito 2,2mm slicovani otvori.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Da li moze kao gornje sito da se stavi 8mm okruglo sito?

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
2,2mm je standard. Tako doradjujemo svu semensku robu. 8 mm gornje nema smisla. Svo zrno u plevici će propasti takođe i neovrseni vrhovi. Da ne pričam o kamencicima i ostalom.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Nismo okolina, al nismo ni jako daleko.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Da li se jos nekome desava da se zapusi sito sa psenicom?

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh