Sejanje Trave

Novi.P

Član
Učlanjen(a)
20 Apr 2014
Poruka
72
Lokacija
Novi Pazar
Pozdrav,Jesenas sam razorao jednu njivu pa sam misliojo sad u Proljece da posijem Travu ali nisam nikad sijo travu neki komsije kazu da se treba posijati sa Ovsom ili sa Jecmom i molim vas da mi kazete metodu sijanja :)
 
Ja sam "sejao" rasipacem (seme trave mesano s semenom deteline). Manji deo njive je bio u pitanju. Potanjiran (3put), pa "posejan", pa opet tanjiraca (+lancana brana).
Treba fino podestiti rasipac, jer ako iscuri sve, onda ce biti gusto (podesavanje naravno da zavisi od rasipaca). U mom slucaju je bio podesen kao da baca ~30 kg uree (brzina kretanja traktora je bio oko 10-12) - ne znam da li sam bio do pomoci, mozda i ne.
 
Засновати ливаду је,кажу,лако.Само разбацаш семе,поваљаш и готово.Сачекаш да трава порасте,покосиш,покупиш,упластиш и и тако сваке године.А после псују и Творца,и свеце,и небо и оне што су их наговарали,и.......
Пријатељу из Пазара,ниси нам дао никакав податак,ни каква ти је земља,ни да ли ће траву или сено јести краве које се музу,коњи,овце,козе?Какав је нагиб терена,....
Травних смеша има разних и доооообрррроооо припази да се не зај...ш.Година дана погрешке није јефтина.
 
Hvala vam na javljanju , pa ovako prosle godinasam ja to bio Izoro to je zadnjih 30 godina bila Livada u stvari nesto poput livade onda sam to prosle godine razorao i posadijo oko 100 stabala Voća Jabuka krusaka Sljiva Kajsija Oraha svega po malo radi meraka :) pa sam to jesenas ponovo razorao i sad mislim posejati travu koja ce se koristiti za Sijeno za Komšijinu Kravu :) Teren je dosta strm i od izlaska sunca pa do zalaska ga grije dakle ovo mi je covjek orao Konjima a trava se mora bacati Rucno eh sad neki kazu da se treba posijati Ječam ili Ovas sa njom
 
Морам поново да напишем текст.изгледа да је неко јако гладан кад ми почесто поједе оно што напишем.
Засновати ливаду је,кажу,лако.Само разбацаш семе,поваљаш,и готово.Сачекаш да трава порасте,покосиш,покупиш,упластиш ичекаш зиму.
Да ли ће ту траву пасти стока или ће се косити за сено или сенажу и ко ће то јести,краве које се музу,говеда за тов,овце,козе,коњи?На то треба посебно обратити пажњу јер постоје стотине травних смеша и са тим се није играти.Наизглед мала погрешка у одабиру семена трава и оде пољопривредна година упропаст.
 
Поздрав.
узимам у закуп запуштене њиве па бих са пролећа посејао траву. Планирам ту да изводим краве и овце на испашу. Шта да посејем? Иначе, земља је овде добра, нагиб је врло мали као и надморска висина.
 
Nazad
Vrh