Samogradnja plastenika

Da li neko zna koliko naplaćuju za podizanje novog plastenika po m2 ?
Mislio sam na "ključ u ruke"
Uzimaju previse pod izgovorom o subvencinama,najbolja opcija polovna konsteukcija,nova folija,izadje jeftinije od svake subbvenicije

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kod mene je bilo do prošle godine oko7.5 e m2 a ove godine su cijevi valjda skuplje 100% a najlon oko 25%. Predpostavljam da je to sad oko 20 e m2.
 
Često kada hoću da provjerim cijene za nešto koristim ovaj forum, tu imate i za plastenike https://www.daibau.rs/cene/staklenici e sad ne znam koliko je ovo mjerodavno s obzirom da je za Srbiju.
Mi imamo kući ali za svoje potrebe, ja sam bila majstor i ovi klipovi su mi mnogo pomogli
Naravno, otac i majka su dosta pomogli. :)
 
Napravio bih plastenik za svoje potrebe.Cevi od 3\4, duzine osam metara.Koliko rastojanje da stavim izmedju cevi?
 
Od metalnih. Plastika se savija i krivi, naročito tokom leta i manje je trajna od gvozdenih cevi. Imaš po stovarištima građ. materijala gotove savijene cevi.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Plastični lukovi nisu dobri za foliju, desilo mi se jednom da je Grčka višegodišnja folija popucala na lukovima u prvoj sezoni, u reklamaciji fabrika odgovorila da nema garancije na plastičnim lukovima.
 
Пластичне лукове треба обложити са најлоном односно са фолијом. Не ваља фолију на пластичне лукове јер од трења јој се смањује животни век и пуца на луковима.
 
Nazad
Vrh