Salasi

skoro sam prolazio tuda pa sam se odusevio,nikada nisam video vise na jednom mestu.
inace sam bio u njegosevu da se dogovorim za bivola
 
I mi (moj deda i baba) su imali salas u Beodranskom ataru (danas deo Novog Miloseva). Zivili su (baba, deda, stric i otac moj) na salasu do '72-3, pa jos par godina samo kroz leto. '80tih su poceli da ukradu sve (fijaker, crepove, sve zivo...), ako nisu mogli da odnesu sta, to su unistili... palili vatru u sred sobe (a 2 furune je bilo i 2 sporeta u salasu... a "oni" su morali u sred sobe...). i to tako islo do '90tih kad je jedan deo krova srusio (zbog deficita crepova...). pa je otac odlucio, da rusi salas... tako 1997 smo rusili krov. zidovi su ostali - sta nisu ukrali zbog ciglje velikog formata... i ove godine vec 21. januara sam bio napolju (u tom blatu, zamalo da nisam zaglavio, pa sam morao ostaviti traktor nekih 500 metari od salasa) pa bar da vidim salasa (sta je vec ostalo sa salasa).
stavi cu slike od pre par godina, da vidite kako je izgledao pre, pa i od danasnjeg stanja (da vidite ozas... :S :( ).
nazalost nije/nema struje na salasu, a ni vode - imamo bunar, ali nije koristen godinama vec. a i asfalt 4 kilometara od salasa - najblize selo Beodra 5 km...
a bez furune ne moze covek nista!
 


Ovoje salaš što moj ćaća napravio na mojoj zemji i na moje ime, i puno mu hvala.Inačed izgradnja je počela 99 god a kada će biti završena još se nezna inače tu držimo ovce i imam tu 8 jutara zemlje i odma pored je državni pašnjak 22ha koji uzinam u zakup
 
nnnnnnnnnnnn013.jpg
 
Možda nije salaš, malo je komercijalizovano, ali zaista je super sređeno, veliko, sa mini zoo vrtom, ergelom konja...
Evo nekoliko fotki Etno domaćinstva Zornića kuća u Boljevcima:
zornica-kuca-panorama-1024x164.jpg

Možete i jahati neke od konja :)
zornica-kuca-konji-1024x768.jpg


Restoran je iz nekoliko delova, a mislim da imaju od skoro i konake gde se može prespavati.
zornica-kuca-dvoriste-1024x768.jpg


zornica-kuca-prednji-deo-1024x768.jpg


Više fotografija možete pogledati u fotogaleriji Zornića kuća.
 
Ako ste mislili na Boljevce kod Surcina, imam utisak da ste nesto pobrkali. Mislim da bih znao da se nesto ovako nalazi u susednom selu. Ni arhitektura mi nije bas nesto sremska, a sa slika se vidi da je i dosta neravno. Tako da ovo nisu Boljevci, bar oni za koje ja znam.U pomenutom selu se nalazi Stajkova kuca, pa predpostavljam da ste pomesali. Pozdrav!
 
Ovo mora da je slanina od onih beciklova što su slabo jeli.
:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh