Reciklaža

Učlanjen(a)
29 Jan 2011
Poruka
87
Lokacija
Stara Pazova
Otvaram ovu temu u cilju očuvanja životne sredine i podizanju svesti o vrednosti raznog neorganskog ''odpada'' kojeg proizvodimo u svojim domaćinstvima i u preduzećima. Cilj ove teme je takođe razmena informacija koja može dovesti do spajanja firmi koje se bave reciklažom i otkupom sekundarnih sirovina.

- - - - - - - - - -

Mene konkretno interesuje dali se neko bavi otkupom pregorelog motornog ulja na teritoriji Srema, Beograda ili Novog Sada?
 
Svaka cast za temu, mene takodje zanima otkup preradjenog ulja (znam da je rafinerija nafte BG radila preradu ali mislim da ti treba neka ozbiljna kolicina i da si pravno lice da ima prodas/predas ulje, ne znam imaju li u planu u NS rafineriji da vrse preradu preradjenog ulja)ako ti je cilj zastita zivotne sredine onda nikako nemoj da prodas to ulje nekome ko ce ga spaliti (bar u nekom klasicnom lozistu za grejanje na relativno niskim temperaturama jer time nastaju izuzetno kancerogene materije, puno bi bilo bolje predati ga nekom ko ce preradom istog doci do nekog upotrebljivog proizvoda, mislim da se iz njega mogu dobiti odredjena maziva. U svakom slucaju ako iko zna neku firmu koja vrsi otkup bio bih zahvalan za neki kontakt (moze i na pp).
 
Pozdravljam novu temu!!!
Da li neko zna šta sa starim automobilskim gumama, a da ne pravim žardinjere za cveće ili da ih ostavljam vulkanizeru?
 
Pozdravljam novu temu!!!
Da li neko zna šta sa starim automobilskim gumama, a da ne pravim žardinjere za cveće ili da ih ostavljam vulkanizeru?
Ima prerada starih guma ,na putu izmedju Siriga i Zmajeva e sad dali otkupluju od fizickih lica ili ne nisam se raspitivao ali sam cuo da se ta mlevena guma koristi za razne podove po halama itd. naravno u kombinaciji sa drugim materijalima u cilju da bude mekana ali i dosta cvrsta . Ps. kod nas je jedan otpad takodje placao 2 din. kg.
 
Nazad
Vrh