Pozdrav!

Ketchet

Novajlija
Učlanjen(a)
2 Mar 2022
Poruka
2
Lokacija
BG
Poštovanje forumaši :)

Bojan ovde, 44 leta, iz Beograda :)

Posto ne mogu da otvorim posebno temu u posebnoj kategoriju, napisaću u ovom postu šta je muka, pošto mi baš gori.

Posedujem motokultivator MIO Standard F-42, međutim na njemu je pre desetak gotina stavljen benzinski acme motor od 8ks. Danas reših da odradim zamenu ulja komplet, motokultivator nije duže korišćen a ove sezone će mi nešto trebati, pa rekoh da odradim zamenu ulja u motoru i menjaču.

U motoru sam stavio 0,6 litara Nisotecovo ulje 10w40, ja to ulje koristim u mom automobili, tako da mi je ostalo viška i taman se uklopilo za motokultivator.
Međutim ne mogu da pronađem nigde koje se ulje koristi u menjaču, imam original uputstvo za upotrebu motokultivatora, međutim tu samo piše da ide 2,1 litar ulja u menjaču ali ne piše i koje. Da li može pomoć, jako bi mi značilo? Negde pročitah da ljudi stavljaju isto ulje i u menjaču i u motoru, ali ajde da to ovde bar za sigurno potvrdim.

Unapred zahvalan na odgovorima, bitno mi je ovo da rešim, kasnije ću možda pitati još par stvari jer sam baš lajk što se motokultivatora tiče, ali otom potom, prvo da ovo sa uljem rešim.

Još jednom hvala za unapred date odgovore i pomoći, kao i veliki pozdrav svima, uzgred ovo mi je prvi post na forumu! Živi bili!
 
Pozdrav Bojane i dobro došao na poljoinfo forum, što se tiče pitanja o motokultivatoru, možda ćeš pre odgovor dobiti u delu gde se piše o motokultivatorima.
 
Pozdrav Bojane i dobro došao na poljoinfo forum, što se tiče pitanja o motokultivatoru, možda ćeš pre odgovor dobiti u delu gde se piše o motokultivatorima.
Pozdrav druže, naravno, no ne mogu da otvorim temu u tom delu foruma iz nekog razloga :S
 
Teme se mogu otvoriti nakon članstva od 30 dana i napisanih 30 poruka na forumu.

Ako ne postoji tema o tome što tebe zanima, javi mi privatnom porukom ja ću je otvoriti. Malo je verovatno, ali ako ne nađeš gde bi to mogao pisati, u kojoj temi, javi.
 
Nazad
Vrh