Poljoprivredna komora Srbije

Ajd da probam opet. Da li bi oni nesto odlucivali ili ugovarali ili prodavali?? Ili bi bili samo neko konsultantsko telo??
Poljoprivredna komora bi na primer mogla da dogovori popust za kupovinu mehanizacije za svoje članove ili da odganizuje zajednički nastup na nekom inostranom poljoprivrednom sajmu. Može u ime svih svojih članova, na primer 10 poljoprivrednih udruženja i svako sa po 60 članova da pokreće pregovore sa zvaničnim institucijama (carinom, ministarstvom ekonomije, poljoprivredno savetodavnim službama, penzionim fondom) o temama koje zanimaju njihove članove.

U osnovi su komore krovna udruženja koja štite svoje članove, pogledajte na primer advokatsku, lekarsku, građevinsku, inžinjersku, Pogledajte kako oni štite svoje članove, kad je neko odgovarao zbog neke svoje greške i brljotine.

Tako da je pitanje poljoprivredne komore veoma bitno, ali ovo što se sada gura je samo radi privida da se nešto radi. Bar je to moje mišljenje, ne mora značiti da sam ja u pravu.

Uglavnom svaka priča na ovu temu je zanimljiva.
 
Poljoprivredna komora bi na primer mogla da dogovori popust za kupovinu mehanizacije za svoje članove ili da odganizuje zajednički nastup na nekom inostranom poljoprivrednom sajmu. Može u ime svih svojih članova, na primer 10 poljoprivrednih udruženja i svako sa po 60 članova da pokreće pregovore sa zvaničnim institucijama (carinom, ministarstvom ekonomije, poljoprivredno savetodavnim službama, penzionim fondom) o temama koje zanimaju njihove članove.

U osnovi su komore krovna udruženja koja štite svoje članove, pogledajte na primer advokatsku, lekarsku, građevinsku, inžinjersku, Pogledajte kako oni štite svoje članove, kad je neko odgovarao zbog neke svoje greške i brljotine.

Tako da je pitanje poljoprivredne komore veoma bitno, ali ovo što se sada gura je samo radi privida da se nešto radi. Bar je to moje mišljenje, ne mora značiti da sam ja u pravu.

Uglavnom svaka priča na ovu temu je zanimljiva.
Sustina Poljoprivredne komore bi bila(citiram deo i dodajem deo): Krovno udruzenje koje stiti interese svojih clanova.
 
Ova tema može na pauzu... Potvrđeno je u ministarstvu da od toga nema ništa (bar je tako izjavio jedan od pregovarača)
 
Ova tema može na pauzu... Potvrđeno je u ministarstvu da od toga nema ništa (bar je tako izjavio jedan od pregovarača)
То не би требало да је посао министарства. Ако је комора независна онда је оснивају они који имају интерес а то би били пољопривредници.

ПС

А да тема иде на паузу може само пољопривредници могу да размишљају о томе да их власти не изненаде са оснивањем некакве коморе. И наравно, ако се размишља у том смеру, рад коморе кошта па да се и у том смеру размишља.
 
Члан сам једне коморе већ и по виђеном стању у тој комори, ни ова пољопривредна ништа друго неће бити већ ухлебљење за заслужне нераднике. Служиће за узимање новца од свих па чак и од нас пољопривредника. Ако будеш члан мораћеш плаћати чланарину уз то ће измислити и неке едукативне скупове млаћења празне сламе које ће гле чуда исто члановима наплатити. Узимање пара из државних фондова кроз неке пројекте који нашем тренутном стању неће помоћи. Замлаћиваће нас и одвлачити од стварног стања и било каквог покушаја организовања отпора и уједињења.
 
Nazad
Vrh