Podzemne Ose

Maglap

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2013
Poruka
364
Lokacija
Novi Sad
Da li se neko susretao sa ovim osama,, nikad ih nisam imao a ove godine sam vec nabasao na dva gnezda,, i izgleda da su mnogo opasnije nego one standardne ose koje prave gnezda ispod oluka, ove ose imaju poprilicno vise jedinki u gnezdu i kad te nanjuse izgledaju mnogo agresivnije . Kosio sam travu i iznenadio sam se kad su me bocnile nisam shvatio gde im je gnezdo, a drugo sam otkrio kad sam kupio jabuke i morao sam da bezim jer me je jedna ubola kroz duks a vise njih su isto to pokusavale.
Jedno gnezdo sam eliminisao ,napravio sam od flasa klopku sa tecnoscu i lupanjem po zemlji sam ih podbunio da izlecu i ulazile su u flasu, predpostavljam da ih je bilo preko 100, a koliko citam na wikipediji moze ih biti i 3-4ooo,,, srecom nije ih toliko bilo.
 
Најгоре што их не видиш па у већини случајева се нагази на улаз у рупу, и онда кад крену да боду буде катастрофа. Први пут сам их сусрео у основној школи поред дрвета у земљи, направиле рупу и кад играш лопте нагазиш на рупу и онда кад излете нагрђивале су нас.
 
ja sam ih imao u dvoristu i resio sam ih tako sto sam posuo u rupu i oko rupe otrov za mrave u prahu.Kako slete krecu se po prasku i unesu ga u rupu.Dejstvo 100%

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh