Naftaši u vašim njivama

Bilo bi lepo, da može. Al' ne može. Kad su prvi put došli sa informacijom da će se kopati neki od vlasnika zemlje su tražili da nam za uzvrat izbuše bunar ili daju pristup struji jer mi trpimo štetu zbog navodnog omogućavanja navodnjavanja a pri tom sami nećemo moći da navodnjavamo jer se ne naslanajamo na buduću akumulaciju. Otresli su nas k'o da ne kažem šta...

Uzgred, od onog puta kad sam slikao nisam više bio na te dve njive gde je kopano, izdaleka sam video da je poravnato sve na većoj njivi a manju ne mogu da vidim nikako sa asfaltnog puta kojim prolazim. Sve se nešto iskundačilo, pa il' mi je traktor bio bolestan ili sam ja, evo sad već drugi put od početka decembra. Koliko vidim oraću iduće godine, pa ću onda konačno videti kakvo je stanje na te dve njive...
 
Zna li neko kada naftaši vrše istraživanja koliko duboko buše i koi je to prečnik? Danas obilazio kukuruz i vidim neku rupu prvo pomislio lisica kad tamo nije lisica već rupa pravilnog oblika odokativno f /150mm bacim busen zemlje čuje se buć voda na nekih 5-6 metara. Pade mi na pamet da izmerim dubinu i da ubacim cevku i eto navodnjavanje gratis. 😏
 
Jesi li siguran da su naftaši? Npr. ja sam naišao na jednu takvu rupu u mojoj njivi i pitao se šta je sad to, kad ono kasnije tu prođe trasa cevovoda za akumulaciju na reci Krivaji. To je već prošlost, a budućnost je prolazak brze saobraćajnice Sombor-Kikinda kroz naš atar. Opet sam video jednu takvu rupu (ali ne u mojoj njivi) i to tačno na trasi tog budućeg puta (postoji objavljena trasa na sajtu pokrajinskog sekretarijata za urbanizam). Pretpostavljam da vade uzorak za ispitivanje zemljišta zbog predstojećih radova. Tako da ja baš i ne bih bio srećan da zateknem takvu rupu u mojoj njivi...
 
Jesi li siguran da su naftaši? Npr. ja sam naišao na jednu takvu rupu u mojoj njivi i pitao se šta je sad to, kad ono kasnije tu prođe trasa cevovoda za akumulaciju na reci Krivaji. To je već prošlost, a budućnost je prolazak brze saobraćajnice Sombor-Kikinda kroz naš atar. Opet sam video jednu takvu rupu (ali ne u mojoj njivi) i to tačno na trasi tog budućeg puta (postoji objavljena trasa na sajtu pokrajinskog sekretarijata za urbanizam). Pretpostavljam da vade uzorak za ispitivanje zemljišta zbog predstojećih radova. Tako da ja baš i ne bih bio srećan da zateknem takvu rupu u mojoj njivi...
Pa valjda ce da isplate neku mnogo dobru cenu?Svi su se dobro ovajdili gde prolazi autoput.Ja molim boga da mi zakaci njivu buduci autoput Pancevo -Temisvar
 
Ne bi se ja tu mnogo motao sa teškim mašinama, ako je nekad neko tu kopao vrlo lako može doći do odronjavanja pogotovo što se dole čuje bućkanje vode. Nekako prvo ispitati čvrstinu zida te rupe 🤔
 
Naravno da nemislim da će se sad desiti kataklizma oko te rupe ali malo predostrožnosti nije na odmet, čisto primer jedan je da mi je otac tako upao sa zadnjim točkom dok je špartao kukuruz. Jednostavno se urušila zemlja odjednom a ispostavilo se da tuda prolazi cevovod za navodnjavanje koji je ugašen i nekoristi se. Pretpostavka je da je tu puštao vodu pa se vremenom zemlja slegla. Srećom nije povredjen a nije ni bilo štete sem pogaženog kukuruza dok sam ga izvlačio.
 
A kako ovo resiti? Komsija ima vocnjak,zicu(koja nije pomerena sa medje po pravilu)-i u zici ovakvo stanje...prethodnih godina sam rucno prskao sa svoje strane,ali ne mogu mu ja vecito odrzavati ogradu...tri reda soje su zakrzljala zbog toga.ima li neko iskustva slicna?greska,neka neko prebaci u temu nikad ovako.
 
Требаш видети са пољочуваром, има нека ставка око неодржавања међе. Ако коров прелази на твоју стану и слично.
 
Nazad
Vrh