Mozgalice

SAMA

Moderator
Učlanjen(a)
13 Feb 2011
Poruka
8.395
Lokacija
Stara Pazova
Otvaram temu za postavljanje i resavanje matematickih, fizickih i slicnih problema.Resavanje istih nekada ,nekome moze biti i zanimljivo,pa navalite.:ppozdrav:

Koja ce se posuda prva napuniti? :osmeh:
 
Poslednja izmena:
5a definitivno nije. 2 ako je punjenje do preliva a ako se podrazuijeva do gonjih ivica onda 3.
 
Broj 5.jer se jasno vidi da je dole zatvorena.dok su posude 2,4,3,6 povezane.
 
Poslednja izmena:
Ovo me podseca kao onaj vic kad dovedu ministra u ludnicu i pokazuju mu kako testiraju ludake, kaze naspu u kadu vode i daju ludaku kasiku,lonac i kantu da isprazni kadu najbrze i ministar sav bitan kaze pa kantom, gledaju ga oni iz uprave kazu gospodine najlakse se isprazni dole na cepu za ispust.
Tako i ovde vidi se da iz petice nema dalje.
 
Steta za tebe.Neces biti ministar :haha:

- - - - - - - - - -

Evo jos jedno "tesko" pitanje za ministra :haha: Seljak u svinjcu ima tri roze svinje, dve plave i jednu zelenu svinju. Koliko svinja ti s ponosom može reći da ima normalnu boju kože?
 
Marijin otac ima 5 kćeri: 1. Nana, 2. Nene, 3. Nini, 4. Nono. Kako se zove peta kćer?


 
Mara.
De Maticu kako te nije sramota nedeljom rane zore da me ispitujes. Jos nocu sanjam kojekakve profesore, sad i od tebe jos da imam traumu. :osmeh::ppozdrav:
 
Ne ispitujem ja tebe,no se ti namestio :osmeh: Ni u jednom postu te nisam spomenuo.:haha: Osim tamo za ministra,a sta bi nam falilo da budesw pomenuti :haha: Imas cak i Ckolu :ppozdrav:
 
Hodas sam, kroz pustinju, bez vode. Taman kada pomislis da si izgubljen, nailazis na stazu. Pratis je, i posle nekog vremena nailazis na racvanje staze u dva pravca. Jedan pravac vodi u spasanje, drugi u smrt, ali ti naravno ne znas koji je koji.

Na racvanju stoje dva brata blizanca. Jeda od njh uvek govori istinu, a drugi uvek laze. Imas pravo da samo jedno pitanje postavis jednom od njih, i da na taj nacin saznas koji put vodi u spasenje.

Koje ce to pitanje biti?
 
Nazad
Vrh