Motorna prskalica / Atomizer

Ove godine se otvorio i kupio za 40ak eura AGMovu neku leđnu aku a može i ručno. Mislim da je 12l spremnik. Sezona samo što nije počela, vidjećemo kako će se pokazati
 
Moze pomoc kolege, imam na atomizeru albuzove zelene i zute dizne.
Hteo bi da uzmem neke dizne za vetar, pa bi mi znacila preporuka.
Radim sa kolicinom od 800-1000l vode po ha.

Sent from my WP32 using Tapatalk
 
Pozdrav Drugari . Sta mislite o

Cifarelli M1200 profesionalni leđni atomizer​

? Kod nas za oko 70 000 dali se isplati dali je dobra kupovina ?
 
Dobro veče kolege, montirao sam kit, radi odlično! U vertikalnom položaju prska. Jedini “problem” koji sam primetio je da moram da dam jači gas da bi sve to radilo. Dizne su bolje nego fabričke. Ako trebaju neke slike samo recite.
Da li si probao da malo šaraš sa diznama . Ja ih imam od 0 ,5 do 2 mm pa ne znam kakva su iskustva i preporuke kada se koja od njih koristi .Deluje mi da je malo jači ler gas ali necu da se trenutno sa tim igram . Uputstvo koje sam dobio uz Atomizer SR 420 je za siromasan i nikakav .
 
Da li si probao da malo šaraš sa diznama . Ja ih imam od 0 ,5 do 2 mm pa ne znam kakva su iskustva i preporuke kada se koja od njih koristi .Deluje mi da je malo jači ler gas ali necu da se trenutno sa tim igram . Uputstvo koje sam dobio uz Atomizer SR 420 je za siromasan i nikakav .

Pozdrav kolega :)
Kada izračunaš SR200 + kit izađe kao 420, jedino zbog čega sam se odlučio za 200 su gabariti. Za plastenik je 420 prevelik i prejak. Diznu koristim 1.0 koja mi se pokazala najbolje i ono belo rebro (plastično) napred koje sužava mlaz. Tako ja koristim za voće. U plasteniku koristim ono belo rebro koje deli mlaz na levo i desno (gore dole).
 

Panta SD

Da li koristiš dizne bez dodatne pumpe ili sve u kompletu?
Ja imam Stihl SR 420 i treba mi samo za voćnjak pa ne znam da li bi samo sa diznama imao neki efekat kod prskanja.
 
Nazad
Vrh