Ministarka Jelena Tanasković u zemlji bajki i kobasica

olalija

Član
Učlanjen(a)
30 Avg 2010
Poruka
4.023
Lokacija
Krčedin
Mali i srednji poljoprivredni proizvođači su u velikom problemu posle još jedne sušne godine, cene inputa su otišle u nebesa, cene naših proizvoda su u padu a za to vreme nova MINISTARKA PROTIV POLJOPRIVREDE priča bajke i bavi se uglavnom kobasicama. Šta se sve dešavalo u prvih 5 meseci njenog rada protiv poljoprivrede, pogledajte u videu...
 
Nisam ni ocekivao nista bolje od pomenute ministarke. Uglavnom ce to biti nastavak urusavanja grana poljoprivrede i nastavak populistickih mera...Na redu je ove i narednih godina ratarstvo...sa ovim desavanjima na trzistu, nece Nas biti nigde!
 
Radoslave
Ne bih se složio da su cene inputa u nebesa ,u odnosu na prošlu godinu je povoljnije a cena merkantile dubioza.
Tome je zaslužna država.
 
Radoslave
Ne bih se složio da su cene inputa u nebesa ,u odnosu na prošlu godinu je povoljnije a cena merkantile dubioza.
Tome je zaslužna država.
Pala je samo urea,i nista vise. Gorivo skupo,hemija poskupela,semena ne smem ni da spominjem,cena arende otisla gore,rezervni delovi i masine skocili jos gore od nove godine...Imas sve samo nemas jeftiniju proizvodnju.
 
Ninkov u odnosu na prošlu godinu je tu negde ..
Problem je cena naših proizvoda.
Mi je jednostavno ne formiramo na osnovu cene koštanja inputa.
Još nešto da se nadovezem na ovu temu.
Dosta ljudi nije prodalo po onim cenama od pre par meseci pa su u gubitku.Ima dosta ljudi koji su prodali a pare nisu dobili.
Dosta firmi je nelikvidno.Bice ovo teška godina.
 
I pivo i kafa i Lebac…
I dobro kaze kolega, nevaljaju ljudi, narod je bas propo ko zeton… i vuce sve za sobom, i ono malo normalnih lagano se osipa.
Samo ovaj balon sto se pumpa bi voleo da brze pumpaju da sto pre pukne…
 
Poslednja izmena:
U pm....
Diesel mi otvorio oči.
Mi ko da ne treba da kupujemo nista sem ureje....
Sve si upravu i mi treba da živimo i drugi kupujemo....
 
Nije mi jasno kako neki ljudi rade za istu platu u ciframa ne kazem u vrednosti vec vise od 18 meseci, i cute.. kako zasto ne svacam.. jel moguce da su toliko uljuljkani u tih 8 sati i mozak na pasu? Ili da je neko samo u nekom materijalnom cilju i kratkorocnom planu? Ili da toliko neko misli da je samodostatan, nezavisan i nepovediv sa svojih 10k, 100k ili vise €… to je sve sica za ove sto kroje kapu.
 
Ne rade svi u državnom sektoru,a kod privatnika nema kome da se buni.A mnogima je postao veliki luksuz da daju otkaz,jer su u kreditima.

A i navikao je ovaj narod da radi da bi jedva preživeo i da ne računa nego od danas do sutra.

A to od danas do sutra je već uveliko 10€ dnevno za jednog čoveka samo da jede i popije,ako mora da se hrani van kuće.

Mnoge kad pitaš koliko im ostane od te plate kad izmire sve obaveze,pojma nemaju niti ih previše interesuje.Jer u ovom narodu još uvek ima onih koji misle da su Bogovi humora,kad kažu briga me koliko je gorivo ja sipam za hiljadu.

Ovaj narod se ne trudi da promeni,već da se prilagodi i tu je glavni problem i zato ga i jašu.
 
Nazad
Vrh