Kukuruz 2008

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znaci 27:5=5,4x1,75=9,45 tona po hektaru, dobro je onda i ispalo. :D
A ja cu sutra ako bog da, da ga ovrsem, pa na tavan.
 
skino sam i ja nesto kukuruza imo sam 105t sa 12h znaci prinos je bio 8750kg/h vlaga je 18% a upitanju je pionirov hibrid B08
 
Ja sam sejao kws-kermes ,rodio kao lud ,ali se tesko bere beracem (zmaj dvoredni)šuške ostale mnogo ne mogu da ga spakujem vazdan ,na svaki klip po jedna najmanje a sve to treba rukom.Dal se i ostali kws hibridi tesko beru,ili samo kermes.
 
Al sam se ukakio sa kukuruzom, prosek mi je 3,1 tona po jutru. ::lose::
Ovrseno 16.10. na jedan je vlaga bila 19,4% primese 3,4% lom 6,4% i defekt 2%. Na drugi mi je vlaga 17,1% primese 1,6% lom 4,6% i defekt 2%. Da se osisam kad sam ga merio, mada sam to vec video i na njivi. Sve sam sejao u jedan dan samo sto je onaj sto je losiji sejan na prolecno oranje.
 
Siks pozajmi komušaljku od nekog ako ima, ja sam pre 3 godine nabavio novu sa 12 valjaka, za 40 min se isprazni zmajevka.
 
Juče završih sa branjem i sinoć se setih da nisam ni jednu sliku postavio jer sam pregazio telefon....pa evo sa digitalca moja kombinacija za istovar.
 
Znam, zato samo ja stojim na "sastavu" komušaljke i elevatora, ne puštam nikog drugog da tu radi.
 
Pre neki dan sam pričao sa jednim poznanikom u vezi KWS hibrida.
On je imao hibrid GRECALE. Platio je branje. Kaže da je taj koji mu je brao, hteo da odustane na pola posla. Kaže da se jako teško otkidaju klipovi od stabljike.
Inače je sa prinosom zadovoljan.
 
siks je napisao(la):
Koliko kosta komusaljka,nova ili polovna,i gde moze da se nadje.

Ne znam gde ih ima. Ovu je pravio moj kum, krenuo je u proizvodnju komušaljki i grana za prskanje "u red", ali ga je drugi unosniji posao odvukao na drugu stranu i prestao je sa tom proizvodnjom. Napravio je 20-ak komada i odlično su se prodavale, cena je bila 80 eura po valjku sa ugrađenim elektro motorom, rađene su u izvedbi od 6 do 12 valjaka, moja je sa 12, i kao što pomenuh gore, za 40 min troje ljudi isprazni zmajevku + ja na komušaljci stojim da vratim ako neki klip preleti ili da promenim smer okretanja ako se neki manji zaglavi u valjcima.
 
Čugi je napisao(la):
Juče završih sa branjem i sinoć se setih da nisam ni jednu sliku postavio jer sam pregazio telefon....pa evo sa digitalca moja kombinacija za istovar.

Na ovoj zadnjoj slici, ili ti prvoj sa desna, mora moje oko da zapazi šta se nalazi u prikolicama, jel si ti to brao ili vrsio ili pola pola :D :D :D
 
R10 namenjen za vršidbu, ali kako mi cena nije po volji obrao sam ga jer imam mesta da ga skladištim, u proseku 100kg zrna po prikolici.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh