Kotobanje

2019. ostane mi jedna prikolica klipa ne istovarena... imao neku kasno posejanu soju, treba prikolica, juri, žuri, nemam kad da ubacujem to u čardak i ja uhvatim neku ceradu, razvucem po zemlji i iskipam kukuruz ispred elevatora. Sve ubaciću danas-sutra, mrzelo me samo tako pošto sam te godine rešio da više ne berem u klipu (tako da je to bila poslednja prikolica klipa), prebacio neku ceradu pocepanu preko, to vetar razjebao, pao i sneg, jedan, drugi... To je tako stajalo do kraja marta. Parkiram krunač pored, i ubacuj u krunač... Propao je samo onaj klip koji je ležao na ceradi. Ono od gore što je bilo, nekih 20 cm, bilo je zrno bledo i belo kao sir, ali nije bilo kvarno.
 
U Kanadi i Francuskoj koriste ove ogromne kotobanje i uglavnom uopšte nemaju nikakav krov. Što kisne to se i osuši. Ima dosta snimaka gdje ih pune i prazne, nema kvara ništa.
 
Ja na mom cardaku nemam krov. Visok je 6metara i vetar sve izduva. Pre par godina kad je bila susa ostalo je pola cardaka (50tona) za sledecu godinu. Svinje su ga jele bez problema. Dve godine je kisnuo i nije mu bilo nista


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
4х4 цм окца и 1,8-2,2 мм дебљина жице зависи на шта налетиш. Ваљала би што дебља али и произвођачи се покварили па гледају што тање жице да користе за плетење.
 
Nazad
Vrh