Indijanska banana asimina triloba poboljsane sorte (kontejnirane sadnice)

misoo83

Član
Učlanjen(a)
26 Okt 2010
Poruka
580
Lokacija
pancevo
Na prodaju ovogodišnje sadnice asimine trilobe koja je kod nas poznatija pod imenom indijanska banana, asimina triloba, pawpaw.
Ovde se nude na prodaju sadnice koje su uzgojene iz semena od semena plodova poboljšanih sorti indijanske banane kao što su (Mango, Prima 1216, Davis, Sunflower, Prolific) koje se uzgajaju na plantažama u inostranstvu i koje imaju krupnije i ukusnije plodove.
Ova egzotična vocna vrsta je kod nas još uvek malo poznata ali ona uspeva u našem području, izdržava naše zime i rađa ukusne plodove tropskog ukusa.
Indijanska banana izdrzava temperature preko -30 ° C.
Zdravo voće koje ne zahteva puno truda, plod je bogat vitaminima, i ukus mene podseća najviše na miks ukusa banane i manga pa ako volite neko od ova dva voća onda morate imati asiminu u vašem vrtu : ).
Asiminu treba prvih nekoliko godina zaštititi od jakog sunca i u pocetku raste dosta sporo iz razloga jer ima koren koji prvo prodire duboko u zemlju a kada se sadnica dobro ukoreni onda ubrzava rast.
Mana asimine je da ne može da se dobiju plodovi na samo jednoj sadnici i iz tog razloga se preporučuje kupovina 2 ili 3 sadnice radi boljeg opršivanja na ovaj način će te osigurati plodove na vašim asiminama.
Da bi imali više plodova možete i sami podpomoci oprašivanje cvetova malom četkicom.
Za razliku od našeg voca asimina iz jednog cveta može imati i do 9 plodova.
Sadnice se mogu saditi preko cele godine jer se nalaze u kesama sa zemljom i takva sadnica ne boluje od presadjivanja i nastavlja rast u istoj godini.


Visina sadnica oko 15-20 cm
Sadnice su kontejnirane (težina sadnice 1.5-2 kg)


Sadnice šaljemo preko pošte vi odlučujete koja opcija slanja je bolja za vas! .


1. Opcija jedan slanje preko postexpresa (paket brže stigne ali je skuplja poštarina)
2. Opcija dva slanje preko poste cc paket (paket sporije stigne ali je jeftinija poštarina)


Na ovom linku možete videti i kako izgledaju plodovi asimine kod mene.




Kontakt telefon: 0643295198 ili mi se javite ovde preko pp


 
Nazad
Vrh