Herbicidi u kukuruzu

Koliko treba da je temperatura da moze sirak da se radi? U subotu jutarnja 6stepeni pa otopljenje. Moze li se prskati odmah od jutra?
 
Ako si uzugario posle žetve (što plice), pa podrljao nakon dve nedelje zatim između Gospojina preorao na 20 do 25 cm u novembru uzorao duboko rizomskog sirka ne bi trebalo da bude.
Lepo je to ali prethodna godina je bila jedna od retkih da je to moglo da se uradi. Potrebne su redovne padavine da bi moglo da se ore u sred leta makar i plitko. To jeste dobar recept za sirak i pirevinu.
 
Skupa rabota na danasnje vreme, tesko da to neko praktikuje....:(
mi praktikujemo strnjake tako vec 25g...jednu njivu koju smo kupili prije 13g, nisi prepoznavao usjev od sirka i ambrozije a sad čista, tad je humus bio 1,62%...
sad je puno bolji, zadnja analiza rađena prošle godine u 10mj, (2,56% mislim da je bio) a uzorci tla su uzimani sa istih lokacija/'krugova' u njivi kao i prvi put odnosno prethodna 4x...

(isprika hejterima pluga :) )
 
Jedna konstatacija posle obilaska:
Prvi put, kako se kaže, u novijoj istoriji, da posle pšenice, ječma, gde sam totalisao sa 4l/kj (7l/ha), pa ugario, pa tanjirao, pa uzorao u novembru, da imam više sirka, nego gde sam sejao kukuruz na kukuruz.
Mislim da total više ne radi svoj posao, samo sprži listove sirka, ali uopšte ne deluje na rizome.
S druge strane, prošle godine mi je odlično uspela kombinacija nikosulfurona i rimsulfurona.
Ima li neko slična iskustva?
mislim da si ti to sve zbrzao
herbicid nije odradio svoje
spasao si sirak da ga ne usvoji kako treba
verovatno si zabrzo, ugario i potanjiro
nisi trebao dirati posle prskanja do zimskog oranja
 
mislim da si ti to sve zbrzao
herbicid nije odradio svoje
spasao si sirak da ga ne usvoji kako treba
verovatno si zabrzo, ugario i potanjiro
nisi trebao dirati posle prskanja do zimskog oranja
Do zimskog oranja naraslo bi do neba. Zato sam i ugario, jer je krenuo. Total samo gore srži i za 2-3 nedelje eto ga opet. Ništa nije zbrzano....
 
Gde sam prošle godine totalisao strnjišta ranije, tj požurio zbog odlaska na more, tu je sirak ponovo junački krenuo zato što nije bio još sav iznikao u trenutku prskanja.
E a ono što sam prskao po povratku sa mora tu je skroz do zimskog oranja bilo kao avionska pista, ni travke....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh