Fungicidi u strnim žitaricama

Zavisi od izbora preparata, Prosaro + Aktara+ Grom.

Prvo čemu Aktara u pšenici???

Drugo, to sa sve prskanjem ne može koštati 500 kg pšenice.

Treće, prskanje što se amortizacije i nafte tiče jedna od najnižih stavki u proizvodnji pšenice, malo sporija od razbacivanja veštaka.

Ćetvrto,
trebalo bi uz Prosaro tu dodati još neki preparat za svaki slučaj. Kad se već roka sa insekticidima, zašto štedeti na fungicidima.
 
Baš obrnuto slabe doze stvaraju rezistentnost bolesti na fungicide. Kako se navići na otrov kod zmijskoga ujeda? Lako prvo mu daš veoma malu količinu otrova jedna kapljica pa posle povećavaš. Možeš kasnije popiti i "litru" zmijskoga otrova i ništa ti neće štetiti jer imaš imunitet. Zašto su ove bakterije postale rezistentne na antibiotike jer ljudi piju antibiotike za svaku sitnicu. Antibiotici ne deluju na virusna oboljenja....

Upravo obišao parcelu gde sam prskao sa Olimpom i Ugom i zeleni se fino je preboleo bolest. A ostalećemo da vidimo tek sam počeo da prskam. Dobra je to kombijacija.
Ovo mi deluje jako smesno...no ne mora da znaci da sam u pravu...upoređivati praksu na ljudima i biljkama... a trenutno se uglavnom tretira preventive radi...znaci bez tragova bolesti i nije mi jasno zasto ne bi moglo pola doze i kako ce to izazvati rezistetnost bakterija kojih nema i dal uopste moze...
Pretpostavljam da si ostavljao marker tj. ne tretiran deo na svojoj parceli pa si siguran kako je fugnicid odradio posao....ili je to odradilo sunce ili je biljka dobila vodu pa se oporavila
 
Nazad
Vrh