Ciscenje sistema KPK od gvozdja- fosfornom kiselinom krajem sezone

tibor.danji

Član
Učlanjen(a)
8 Mar 2009
Poruka
305
Lokacija
Kelebija -Subotica
Potreban savet oko ciscenja KPK cevi 1/2 cola i kapajki sa Fosfornom kiselinom ,
-Ceo sistem ima 11 redova u ukupnoj duzini oko 600 metara sa otprilike /dosta/ 600 kapjaca /166 raznih sadnica voca na razmaku 3 metra i medjurednom razmaku 3 metra/ na pocetku svake cevi postoji slavina , u navodnjavanju vocki ide direkno po 4 reda odjednom a djubrenje *fertikare* ide preko venturija iz bureta od 50 lit 2 x mesecno.
- krajem sezone bi hteo da isperem sistem od gvozdjaili kamenca koji se nakupio tokom godine /braun boja na zemlji iz kapajki , malo zapusene neke kapajke ...
Mene interesuje sledece , postupak ciscenja sistema .....
1. pustam u sistem cistu bunarsku vodu i to kaplje x minuta ..
2. /sa venturijem/---dodajem u bure od 50 lit vode + xx dl ili gr fosforne kiseline i to kaplje xx minuta
3. pustam u sistem cistu bunarsku vodu i ispiram cevi xx minuta ,
4. koliko puta se moze koristiti ovakva kombinacija u sezoni /mart - kraj oktobra/

otprilike nekako ovako sam ja zamislio da bi trebalo jedino mi tehnika nepoznata

a pritom ne bi hteo da slucajno preteram sa kiselinom i da mi se sadnice sprze ili nesto slicno ..:mad:(n)::samo bes::
Molim iskusnije i vestije i koji su koristili isto ili slicno da me posavetuju .
unapred hvala












 
i mene interesuje da li se vocarska creva mogu isprati na kraju sezone nekom kiselinom ili jos bolje u toku sezone.da li ce biti posledica na biljku ali i na zemljiste
 
Nazad
Vrh