Chat u voćarstvu

Pozdrav!
Sljive zasadjene krajem Novembra prosle godine. Nekih 106 sadnica ,96 Ranka i po 5, crnosljive i belosljive.
Ima nekih 20ak koje jos nisu poterale.
Nisam ni sam siguran da li su suve ili zive.
Pa me zanima do kada najkasnije mogu da olistaju,da se vidi da li je osusena ili nije ?
A ako su za zamenu,da li je pametno sada menjati ili cekati kraj godine ?
 
Hvala na pomoci.
Tako nekako sam i ja razmisljao,ali mi se cini da je u zadnjih par dana po neka koja nije bila listala otvorila po neki pupoljak.
Tako da ih jos neko vreme necu vaditi,da ne zurim ,kada cu nove zamenske da zasadim tek krajem godine.
Nisam ocekivao da se ovoliki broj sadnica ne primi,nesto mi se cini da je mnogo 23,24 od 106 ,ali sta je tu je.
Da sam bio siguran koje su za vadjenje,ja bi ih zamenio .Cekao sam ,jer su mi dosta njih delovale kao da samo sto nisu poterale,ali izgleda nista od njih biti nece.
 
Данас сам извршио инспекцију и сутра крећем с' тешком артиљеријом. Има лисних ваши (мрави направили аутопутеве), крушкине буве, браон мраморасте и зелене стенице, жилогризи, по неки још сјајник и рутава буба, гриње, трипсе и паукове да и не помињем. Сутра коктели по сопстеној, инспиративној рецептури; јебаћу им нану.
 
Nazad
Vrh