Cena sireva i kajmaka kod vas u kraju

Ko ima malo kao ti u svakom slučaju mora da izvuče maksimalnu dobit iz krava jer od prodaje mleka nema ništa samo bi radio za Imlek i to pitanje da li bi dolazili za tako malu količinu, ovako polako dolaziš do mušterija i može da se desi ako imaš kvalitet za par godina da od kuće prodaješ sve.
Gledaj da nabaviš zamenu za mleko recimo Sano, svi kažu da je dobra, pa da ti još mleka ostane ne isplati ti se na tu cenu da ti sisaju telad mleko.
probao sam ali nisu mi se svidela telad koja su pila zamenu. nema nista bolje od mleka. na toj pijaci imamo tezgu od 87-e godine i musterija ne fali. od leta stizu jos dve junice pa ce se verovatno uvesti i treci odlazak. a znam i ljude koji imaju 15 krava i svaki dan su na pijaci. lakse je predavati mleko ali onda kajmak uzme mlekara a tebi ostani stajnjak
 
Danas kupio na pijaci od nekog preprodavca negde iz okoline Obrenovca stari slani sir po 300 din kg pa po koliko ga on placa onda stvarno neznam . Ima passata b2,sigurno ga zna neko .
 
na kojoj pijaci? na zemunskoj ne mozes ziveti od preprodavaca iz cacka,valjeva,ljiga,obrenovca,sremaca... njihovo ponasanje prema pravim proizvodjacima je katastrofalno. motkom bi nas jurili da mogu a da nam prethodno otkupe sir po 150 i kajmak za 400 din.
 
sta se desava sa cenom sira i kajmaka u vasem kraju?Kod mene katastrofa,nema prodaje a i sto se proda to prodaju nakupci a u zadnje vreme nas seljake i inspekcija vija trazi neke papire,pa me zanima dali iko zna sta je potrbno od tih papira da bi ja kao proizvodjac izneo svoj proizvod na trziste tjst pijacu?
 
to je bilo kod mene aktuelno pre 5-6 god.trazili su da se registruje proizvodja sira al sad sta treba od dokumenata stvarno se ne secam! a sira ide od 250 -300 al traljava prodaja,jedino se prodaje kad je penzija!
 
sta se desava sa cenom sira i kajmaka u vasem kraju?Kod mene katastrofa,nema prodaje a i sto se proda to prodaju nakupci a u zadnje vreme nas seljake i inspekcija vija trazi neke papire,pa me zanima dali iko zna sta je potrbno od tih papira da bi ja kao proizvodjac izneo svoj proizvod na trziste tjst pijacu?
Od papira ti trebaju sledetji,kao prvo dasi registrovano gazdinstvo,treba da imas od ministarstva dozvolu za prostorije gde proizvodis sir,mlecna karta,deklaracija za svaku vrstu sira sto proizvodis,uverenje o hemijsko bioloskoj ispravnosti mleka, sanitarna knjizica.Inace kod nas sirevi su 350,kackavaklji 450 a mleko 60
 
e ovako kod mene je sir 300 kajmak 600 mleko 70 bar po to ja prodajem.imao sam kravu pre 15 meseci i isla mi je prodaja tako da sam imao jos jednu mogao sam da prodam,e sad sam opet kupio kravu pa krecem ovih dana ako bog da opet.jedan primer od 22 kuce u mom kraju samo ja imam krupnu stoku.
 
U mom kraju je skoro stala prodaja domaceg sira , prodaje se samo neka feta u zutim kantama po 179 din kg neznam ko je proizvodjac .
 
E sad bi ja trebalo da iznesem svoje znanje o proizvodnji industrijskog i bugarskog sira i da me miniraju kao u temi industrijske preradjevine vs domace.I kad sam to vec pomenuo odmah da kazem da je domaci sir sir u punom smislu a onaj iz prodavnice mesavina kojekakvih gluposti koje narod obozava da jede i time lepo puni svoje kosti vrlo zanimljivom dozom stetnih agenasa.
 
Ma u nasoj glupavoj zemlji moze sve zivo da se prodaje i muva.Pre neki dan mi covek prica kako je nekada pio rakiju od gov...
Da neda bog.
 
Ma kad mi je pricao zgadio mi se zivot.Jos kao pre 15-ak godina to se radilo na vise mesta.Ma idi begaj.
 
Nazad
Vrh