Balansiranje obroka krava muzara

Ljuljaci

Član
Učlanjen(a)
15 Dec 2011
Poruka
317
Lokacija
Kragujevac- Ljuljaci
Mislim da nema tema o balansiranju obroka,iako ono ima vaznu ulogu u ishrani krava.
Licno malo znam o balansiranju obroka,pa bih zeleo da cujem vasa iskustva na tu temu.
Nadam se da ce tema zaziveti i naravno nekome koristiti...
 
Bio sam kod coveka na Ubu ima 100 krava na muzi i bas sam ga pitao kako balansira ishranu i koliko cega dodaje.Posto radi sa nekom firmom iz Subotice koji mu donose premikse oni odnesu svu njegovu hranu koju proizvodi na analizu.Kada dobiju analizu dodaju komponente koje nedistaju.
 
Bio sam kod coveka na Ubu ima 100 krava na muzi i bas sam ga pitao kako balansira ishranu i koliko cega dodaje.Posto radi sa nekom firmom iz Subotice koji mu donose premikse oni odnesu svu njegovu hranu koju proizvodi na analizu.Kada dobiju analizu dodaju komponente koje nedistaju.
Uglavnom patent co radi na taj princip, zoveš ih kažeš šta imaš oni ti preporuče (naprave ) šta ti je najoptimalnije i pošalju.
Naravno ovo funkcioniše za veće i redovne kupce.

- - - - - - - - - -

Ratko ja ovde gde pisu hraniva unesem sta posedujem,a sta treba pored sto pise kolicina?
a
Treba količina u kilogramima .
Na primer silaža --20 kg a sledeća kolona je cena jednog kilograma hraniva .
Lepo izračunava koliko je potrebno i koliko dobijemo sa ishranom.
E sada ovo je lepo za pojedinačne krave a u grupnom držanju možemo samo izračunati neki prosek.
 
Ovo je veoma zanimljiva tema za proizvodjace mlijeka, jer greske koje radimo prilikom spremanja obroka direktno uticu na povecanje troskova i samim tim na smanjenje dobiti. Tabela koju je postavio kolega Ratko je odlicna za pregled ishrane i troskova.
 
Nazad
Vrh