Baštenski traktori

dejan 351

Zaslužan član
Učlanjen(a)
18 Dec 2010
Poruka
5.441
Lokacija
Smederevo
Mislim da ne postoji tema koja obrađuje baš ove traktore...postoji o kosačicama, ali ovi traktorići su ipak nešto više od toga i zaslužiju, po meni, posebnu temu.Jesu oni prvenstveno kosačice, ali ima tu dodataka kao što je plug za sneg, prikolica, grabulje, razbacivač soli...Tako da izvolite postavite slike, pitanja ili neka vaša iskustva sa njima.
Posedujem Husqvarnu YTH 22v46...Dvocilindrčni Briggs&Strattion motror od 22ks, otkos mu je 117cm (46" sa 2 noža) i travu izbacuje sa strane.







Prošle godine sam kupio dizalicu za njega...jako korisna stvar kada se pere kosište ili oštre (menjaju noževi)



 
Дејане, има ли то чуо диференцијал, онако по ПС-у и да ли је слободан или неки самоблокирајући?
 
Hidrostatički pogon...Naravno da ima diferencijal, ne bi mogao skretati...ali ne postoji mogućnost blokade...kada zapne, okreće samo jedan pogonski točak.
 
Ma то ме је и копкало, да ли постоји диференцијал, јер ми на доста тих које видим на Јутјубу да нешто раде, све остало изгледа просто, чак и превише, као да је играчка, па рекох, да није да су изоставили диф или ставили погон само на један од два задња точка.
 
Ma kakva igračka 22ks...mada, istine radi, kada pogon rikne nije baš jednostavno za popravku...najviše zbog delova, smatraju da je zamena celokupnog pogona "popravka".Ali opet, sa druge strane, ako nisi neki sivonja i ubica mašina, tu pogoni su jako izdržljivi.
 
Има један човек из села "Хускварнину" самоходну (у смислу, седиш на њој, па се возиш) косилицу за траву која је по организацији, више комбајн него трактор и све лепо ради.... док се нешто не поквари. Колико сам чуо од комшије, који ју је поправљао, заиста је било проблема да се обезбеде делови - тешко доступни и скупи као отров.
 
Nazad
Vrh