Akumulatorska prskalica i totalni herbicidi

zudas

Novajlija
Učlanjen(a)
16 Feb 2024
Poruka
9
Lokacija
Zlatibor
Pozdrav clanovi, planiram kuputi akumulatorsku prskalicu za upotrebu nekoliko puta godisnje na nekim srednjim povrsinama, zakorovljenim i slicno.

Nasao sam u Tempu Villager 1621 MBS Li : https://www.villagerstore.com/akumu...-akumulatorska-i-rucna-prskalica-prime1621-li

Cena je 5900 din sto mi je ok i prihvatljivo. Ima litijumsku bateriju koliko vidim i kapacitet od 14 litara. Ono sto me zanima jeste da li ko poseduje ovaj model i kako je zadovoljan ?

Koristio bih iskljucivo za prskanje i tretiranje korova, divlje kupine, trave, totalom i slicnim sredstvima.. pa me zanima da li je namenjena i moze za to da se koristi.

Takodje bih zeleo da mi neko strucan preporuci najbolji herbicid za suzbijanje divlje kupine i vrzine kao sa slike ispod. Planiram sve povrsine da iskrcim i ocistim pa nakon toga 2 x godisnje da prskam nesto da bih to usporio i potamanio i treba mi nesto efikasno.


korov.jpg


korov2.jpg
 
Super, hvala na preporuci, pokusacu sa tim, jednom mi je neko preporucio neki tomigan cini mi se nisam ga nasao kupiti a nisam porucivao jer sam prskao glifolom samo da vidim sta ce biti medjutim nije bilo nekog narocitog ucinka..
 
Ne znam da li bi delovalo na kupinu, ali daleko najjeftinije rešenje za drvenasto rastinje je kesica metmarka na 20 litara vode. Ta koncetracija ubija sve živo a maltene cena je zanemarljiva. Vredi probati.
Evo Barbula me pretekao.
 
Za herbicid ne znam koji je najefikasniji ali evo kolege znaju.
Sto se prskalice tice, nemas greske sa njom, nisu neke pare a radi lepo posao.
Ja sam kupio istu vizuelno ali brend AGM, trebalo bi da je isto Villager ali malo losiji kvalitet, mene kostala 5000din pre godinu dana.
Imas ih i na kp...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Za herbicid ne znam koji je najefikasniji ali evo kolege znaju.
Sto se prskalice tice, nemas greske sa njom, nisu neke pare a radi lepo posao.
Ja sam kupio istu vizuelno ali brend AGM, trebalo bi da je isto Villager ali malo losiji kvalitet, mene kostala 5000din pre godinu dana.
Imas ih i na kp...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока

AGM 16 MBS ?
Ako je ta, razlika je sto je kod Villagera litijumski akumulator a kod AGM nikl kadmijum..
Takodje na Villager ne moze da se nakaci rucni atomizer dok na AGM moze, navodno nije isti prikljucak za struju, sto ne znaci da ne moze nesto da se ''zbudzi''. Znaci zadovoljan si i lepo prska za ovo sto meni treba, ne kvari se, mogu da uzmem ?

Moze, sa 4% rastvora ... bez problema....i to bez ičeg...

To je znaci na 25 litara vode da se naspe 1 litar glifola ?
Svakako sam zapisao sve sto su ljudi savetovali i planiram da probam jedno po jedno, od bonace, matona, tezisa i metmarka u kombinaciji sa glifolom pa da vidim sta ce najbolje da se pokaze za sta..
 
AGM 16 MBS ?
Znaci zadovoljan si i lepo prska za ovo sto meni treba, ne kvari se,
imam i ja taj AGM, to oko kvarenja....
zadovoljan sam koliko drzi baterija, jos nisam uspeo da je istrosim a da se ja pre toga ne umorim, a prskao sam sa njom hektare izdanaka u lesniku.
e sad, puklo je crevo do rucke, pukla je rucka, puklo je gumeno crevo od pumpe do prikljucka creva do rucke...
i trenutno je u opsajdu jer nemogu da nabavim rucku (navoj je drugaciji na ovim prskalicama) ova creva sam nekako nabudzio, ali rucku nemogu nikako, razmisljam da kupim jos jednu kompletnu prskalicu, ima ih trenutno na KP po tri i nesto hiljade (i licno mislim da je vilager istovetan i da nije nista bolji, osim litijumske baterije). i to sve na novoj prskalici, kupljenoj prosle godine. ali koliko para toliko muzike, ja sam zadovoljan, i bio bih vise da mogu da kupim rezervne delove.

evo becker aku za 30 eura
 
Poslednja izmena:
@trtmrt jel ovo trazis ?
da to, narucio prosle nedelje, ni pisma ni razglednice nisam dobio (osim automatskog emaila da su primili narudzbinu i da je "obradjuju". i to nije prvi put na nasim sajtovima da ne jave da nemaju.... vise ne verujem ovim sto prodaju na internetu... nije to za nas...
 
AGM 16 MBS ?
Ako je ta, razlika je sto je kod Villagera litijumski akumulator a kod AGM nikl kadmijum..
Takodje na Villager ne moze da se nakaci rucni atomizer dok na AGM moze, navodno nije isti prikljucak za struju, sto ne znaci da ne moze nesto da se ''zbudzi''. Znaci zadovoljan si i lepo prska za ovo sto meni treba, ne kvari se, mogu da uzmem ?



To je znaci na 25 litara vode da se naspe 1 litar glifola ?
Svakako sam zapisao sve sto su ljudi savetovali i planiram da probam jedno po jedno, od bonace, matona, tezisa i metmarka u kombinaciji sa glifolom pa da vidim sta ce najbolje da se pokaze za sta..
Da, bas ta.
Postoje istog oblika vizuelno ali druge boje i drugi brend, po mom misljenju to je sve isto, i sta god da kupis radice posao.
Jedan drugar ima dve, drugi ima jednu i obojica ih koriste dosta vise od mene, zadovoljni su, traju im godinama...
Samo da se razumemo, ne treba ocekivati neki kvalitet za te pare.
Meni se ne svidjaju naramenice, bas se vidi da je to tanko ali ne puca za fino cudo.
Odmah sam izvadio ovu rucnu pumpu, skroz je bespotrebna, jedno punjenje baterije moze da izgura 10-ak sigurno.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
da to, narucio prosle nedelje, ni pisma ni razglednice nisam dobio (osim automatskog emaila da su primili narudzbinu i da je "obradjuju". i to nije prvi put na nasim sajtovima da ne jave da nemaju.... vise ne verujem ovim sto prodaju na internetu... nije to za nas...

evo becker aku za 30 eura

Nemaju na stanju sigurno, kao i vecina poruce od dobavljaca kada neko nesto poruci i onda salju dalje... A te rucke nisu skupe toga verovatno naruce da imaju nego ocito da ih nema ni kod dobavljaca trenutno..

Ovo sam video ima i na FB reklama.. Villager mi se svideo jer je u Tempu ako se nesto pokvari ponesem racun i odem odnesem ovde par km od mene.. Ovo ako se nesto batali nemas kome da se zalis to ti je sto ti je..
30e + 900 din postarina = 4400 din, 1500 din manje od ove, mislim da ce manje da me boli glava, mozda nisam u pravu...
 
Nazad
Vrh