Đubrenje prirodnih livada

Misli se na prirodne livade...trave + leguminoze...na sklop
A, inace u pravu si sto se tice pojedinacnih zahteva.
 
Poslednja izmena:
Pojedinacno da...! U sklopu kada imamo leguminoze i trave,leguminoze su te koje usvajaju atmosferski azot ( dusik ),taloze ga u zemlji,one se hrane tim istim azotom,ali to isto cine i trave ........zajedno su.

Znaci travama vise nije neophodan azot,vec fosfor i kalijum...... Novo Selo....gde mu dodje Precno ?

Izvinjavam se...nisam video da je otisla prva poruka........kako se brisu poruke ?
Hvala.
 
Raska svaka cast na savetima da se zeleni do granice sa albanijom i da su srpske livade kao sto su bile i bice dace bog gospod.Po tvojoj preporuci treba rasturiti mahovinu koje ima stvarno u sve vecem obimu pa onda djubrenje.
 
Idemo jos jednom......!

- podrljas livadu,ako treba i vise puta zbog skidanja mahovine i da livada pocne da ,,dise,,

- podsejes na mestima koja su jako proredjena.....moj savet sa smesom trava.....Italijanski ljulj,Francuski ljulj,Crvena detelina....imas seme u Aleksandrovcu i nije skupo......ja bih bacio 15- 20 kg/ha

- ponovo lagano podrljas,ovo uradis u septembru...trave niknu,malo ojacaju i dobro prezime

- u rano prolece,odmah za snegom,baci,ali ne vise od 150 kg 8-26-26....jer sada u livadi imas i leguminozu (crvenu detelinu )

- naredne godine bacas vecu kolicinu vestaka,jer je livada ojacala,popravio se travni sklop i moze da usvoji vise hraniva

- drljanje je najbolje posle svakog otkosa,ali ne prve godine,jer se trave jos nisu ukorenile,pa bi bilo vise stete nego koristi

- kosis i budes spreman da se svadjas sa ljubomornim komsijama.

Jos jedan mali savet.Primetio sam da se kod vas veoma kasno kose livade.
Kosi ranije,ne gledaj sta rade drugi i sta matore budale trucaju.U staroj travi nema nicega,ama bas nicega korisnog.
 
Sad sam dobio pravi savet svaka cast.Znas kako je je sa starima nemos ih ubedit da se nesto novo primeni i tacka,ono sto su radili pre hrista za njih je svetinja i tek kad vide da je stvarno bolje onda pametuju a pre toga nema price.Da nemas broj telefona te apoteke u Aleksandrovcu.
 
Nazad
Vrh