Prikolice

Evo Prikolice za seno mog brata.

35d3rqt.jpg


Samo da napominjem. Ovu prikolicu , ovako natovarenu vec 4 godine brat je vukao sa 539. I to kod nas ima brda i doline nije teren idealno ravan kao u Vojvodini. Prikolica ga je kostala tacno 1000e ali je prava uzivancija raditi snjom.
 
200 bala od Poljostroj prese i to bez vezivanja. Ovo : bez vezivanja je jako bitna stavka. A u prikolicu kiperku tehnostroj stavljamo 90 ili 100 ovakvih bala , ne mogu da se setim. A u dvoosovinku smo stavljali najvise 140bala. I to u dvoosovonku i u ljutomerku nam poispadala m... dok smo dizali bale na visinu . A sa ovu prikolicu je prava uzivancija.

Matke kolega jeste to je Stajer od mog brata 9086. covek ne silazi iz njega . Dogovorili smo se bili kad ga je kupio da mu on zameni rakoviciu 60 , a sad ga vozi i umesto 539. Zbog lakoce upravljanja itd.
 
Jel stavljao neko neke veće felge na Tehnostroj prikolicu (3t nosivosti)? Na njoj su sad 16" i idu 7.5/16" gume, al bih rado stavio veće felge i gume, pošto na ovu felgu ne mogu da nadjem neke veće gume. Razlog je traktor. Hurlimann H360 ima dosta visoku kuku pa je prikolica sa ovim 7.5-16 gumama nageta prema nazad, a i gume koje sad imam su dosta loše i male (235/70 R16 od američkog vojnog džipa) sa samo 6 platana. Ako je neko budžio nešto, nek da koju savjet ili ideju šta bi se tu moglo uraditi.
 
Daj nam sliku da vidimo koliko je prik. nagnuta nazad i slikaj nam rudu , da vidimo kako se kaci.
 
pa mozes staviti od FAP kamiona ili DEUTZ kamiona ali to i nije neko resenje jer je problem tovariti na nju!! Po meni je najbolje reseje da stavis nove gume od labudice koje mozes da kupis u Bijeljini u INTERGAJU! Gume su RUMINE a 16 plata su! Moj stric ima istu takvu prikolicu ko u tebe i vozio ju je komsijin HURliman H-360 i taman je visine sa tim gumama!
 
Moze da zavari dvije ploce na one dvije ploce sto su na traktoru i onda ne bi bilo problema! Kod nas to svi rade kada kupe MF traktore iz uvoza jer su na svakome visoke ploce pa je prikolica previsoka! NEki dan smo bas radili na MF-u 245 i MF-u 355!
 
pa mozes staviti od FAP kamiona ili DEUTZ kamiona ali to i nije neko resenje jer je problem tovariti na nju!! Po meni je najbolje reseje da stavis nove gume od labudice koje mozes da kupis u Bijeljini u INTERGAJU! Gume su RUMINE a 16 plata su! Moj stric ima istu takvu prikolicu ko u tebe i vozio ju je komsijin HURliman H-360 i taman je visine sa tim gumama!

Koliko koštaju te gume? Mislio sam da spustim kuku, čak sam i materijal nabavio, ali sam skontao da bi učinio sam sebi medvjedju uslugu. Ako bi spustio kuku, smanjuo bi klirens pa bi izgubio prednost velikog traktora na jako lošim putevima, posebno u jesen kada krene transport kukuruza i stočnog djubreta, tada ima i kiše i putevi se razvale da je to čisti užas. Zato bih volio da nabavim veće gume, a ako ne uspijem, bar bih kupio neke dobre na ove felge. Danas saam bas gledao neke gume u Bijeljini, neke kineske na 16" sa 14 platana, košta komad 170KM, a vidio sam i prave kamionske sa 16 platana (neki dobar proizvodjač al ne mogu da se sjetim koji je...) al one su gotovo 300KM komad, al su i visoke pa bih s njima garant morao dizati prikolicu.
 
Evo kako izgleda kuka:

2w3nvyb.jpg


a evo ga i sa prikolicom, samo je prikolica na blagom uzvišenju pa se ne vidi da je nageta. Slikacu kada bude u dvoristu na ploči pa će se vidjeti kako izgleda.

b63v9h.jpg
 
Mozes izvrsiti prepravku: kuke na traktoru, rude na prikolici , zamjenu guma! Pa sada izaberi sta bi ti najbolje pasalo!

Ići ću na neku budževinu sa gumama, ovako visoko kačanje će mi zlata vrijediti na jesen kada budem izvlačio kukukuruz, posebno iz jedne njive do koje vodi put koji koristi 6 ljudi (od kojih jedan vozi kombajn sa Fendtom od 100KS), a održavam ga samo ja. Problem tog puta je što prolazi kroz močvaru i jesenje kiše dovedu do toga da se tu propada u prosjeku 50cm sa traktorom. E zamisli sad šta s tog puta uradi taj pametnjaković sa tim Fendtom teškim nekih 4.5-5T i dvorednim kombajnom, pa kad krene i sam da vuče prikolice i izvlači jarane kad zapadnu sa R65, Ursus C360, IMT577 i 542...Prošlu jesen je do te mjere uništio taj put da sam tek prošle sedmice prvi put tuda mogao proći s traktorom jer su se provalije koje je iskopao tek u ovim zadnjim vrelinama isušile. Zbog tog a i drugih puteva najbolja solucija bi bilo stavljanje velikih guma, nek je prikolica visoka.
 
Onda trazi gume i felne od FAPA ili deutza samo izvadis srcad iz svojih ii kod majstora zavaris u nove fdelne i gotov problem kod mene je jedan komsija stavio na neku makedonsku prikolicu gume i felne od FAPA i prolazi svugdje sa njima al jest prikolica po visoka!
 
Izvinjavam se što upadam u priču...
Mene interesuje da li si ti probao da voziš taj traktor sa punom prikolicom?
Što jednostavno ne spojiš nekim debelim lancom rudu od prikolice i prednju prikolicu traktora da se ne podiže prednji kraj i vozi... Nema blata kroz koje takva kombinacija neće proći.
 
Nazad
Vrh