Plug - osnovna tema

Kod nas u zadrugu bi u ponedeljak trebalo da dođe predstavnik FOP-a (u sklopu zimskih predavanja za poljoprivrednike), pa ako neko želi da nešto pitam, ja ću to rado učiniti. Da samo podsetim, u FOP-u se sad prave oni plugovi sa IMT šasijom i Vogelovim glavama...
 
resetkasti ti je skuplji 100e po glavi od obicnog ali mislim da nema nekog veceg efekta od punih dasaka.
Osim što je malo lakši za transport i ima malo manju ( upitno) potrošnju zbog manjeg trenja(otpora).
Bar tako kaže literatura.Meni jedino žao što nisam uzeo vario.to ne mogu prežaliti a daske ko daske što kažeš tu je negde.
Bunja član Banečurug je postavio cenu svog Kve.-a u temi .A možeš ga pitati i na pp
 
a da li znas mozda koliko kosta kvederland ?

2011 godine je na sajmu cetvorobrazdni LD100 bio 17.500 +pdv

imao sam istovremeno trobrazdne Vogele od kojih je jedan bio sa resetkastim a drugi sa punim daskama. Resetkasti se u suvoj zemlji vukao lakse ali kada su uslovi za oranje bili teski vukao se dosta teze nego onaj sa punim daskama jer je ova nasa zemlja lepljiva ritska crnica i napunila je prostor medju resetkama.

Ko jednom proba Vario tesko ce se odvojiti od njega
 
Nisam nikad radio sa vario plugovima pa me zanima u kom slučaju je konkretno najveća prednost ? Znam kad je različita zemlja u drugoj parceli pa se mijenja zahvat , ali to nije neki problem jednom na početku ručno podesiti . Znam i kod okretanja dužih plugova da automatski suzi .
Nego jel se može pomjerati u brazdi i može li se pomoću toga ispravljati brazda recimo ako je kriva ?
 
I plazovi su uvek okomiti u pravcu kretanja .A kod ovog podešavanja što kaže @momo@ to je uglavnom ,zabrazdi ili odbrazdi ,da ga podesiš da plaz drži ,da lepo prevrće ,i da nema kose vuče.U lakšim tlima se može proširiti .Vario je zakon. Šta misliš kod mene kad pripremam širinu za jedinice ,njiva 800 m. a ja na nekim mestima nisam napravio širinu nego fali za malo.A da je košto nije ,samo cimni ručicu i on se proširi i ispravi ko lenjirom.
 
Da razjasnimo malo , mada većina zna . "Zabrazdivanje" imaju svi to je nešto drugo . Pored toga postoji plug sa promjenjivim zahvatom i vario . Čak neki ove obe vrste zovu vario , ali ručni i hidraulični . Hidraulični vario ima još tzv "memorijski " ili "pametni" .
 
Plug za Same 70ks?Sremac je u klasi OLT Slavonca,ista velicina i dimenzije,to je za 533,539,540,542...
 
Nazad
Vrh