Massey Ferguson

Pozdrav kolege nov sam na forumu, postavio sam slike u temi servisiranje traktora pa bi molio za odgovor od vlasnika i poznavaoca Mf, da nebi postavljao slike ponovo ovde. Pozzzz unapred hvala svim odgovorima.
 
ah taj menjač...:sta:
moraš to ulje isprati ili najbolje promenuti naravno sa filterom zajedno. imaš dopsta servisera Ns ili Pančevo kod njih sigurno možeš nabaviti te zupčanike,naravno da nije ničija preporuka tako da ga teraš,kakvi su i ležaji? sad kad si ga presakao moraš to sve prepipati,uzgled koji ti je menjač upitanju?
 
Lezajevi su dobri kolko sam mogo videti. Nzm koji je menjac u pitanju tacno ima cetri bzine i kornjacu i zec, a na drugoj rucici napred nazad.
 
Ako nema A , B na mjenjaču onda je tzv 16x16 mjenjač i trebo bi biti manje osjetljiv od 32x32 . Ti vjerovatno imaš power ili dynashift.
Uglavnom kad si ga već upolovio sve završi kako treba , kolko god koštalo , i oko kvačila sve pregledaj jer poslije tu nemožeš lako prići. Ne pokušavaj nikakve zupčanike praviti negdje nego samo original .
 
Nije isti raspored kod svih serija , ali uglavnom dole desno gdje su 3 ili 4 el mag ventila jedan do drugog . Ako je raspored kao kod mene i ako su predani horizontalno onda je prvi sdesna (prednji) . (Stegnuti su okruglim maticama)
Slobodno ga potpuno izvrni , trebalo bi samo malo ulja da izadje . Rasklopi ga i operi u npr nafti . Možeš ga probati na akumulatoru dali dobro radi , dovedeš na njegovu klemu plus a vanjski dio njegovog vijka na minus. Pazi samo da ga ne pretežeš kada ga vraćaš , zbog toga su i stavkjene okrugle matice da se samo malo jače rukom stegne.
 
Moze li mi neko reci kolko litra ulja staje u hidrulici a kolko ulja u motoru na Mf 3080 i koje ulje mi preporucujete za hidruliku.
 
Evo da pitam i ovde posto mi je drug u dilemi da li da pazari ovaj traktor:
Kakvo misljenje imate o eventualnoj kupovini MF 130 iz 84te ? Traktor ima 42 KS. Ima li delova za te traktore kod nas i da li se to isplati kupovati pod uslovom da je stanje traktora dobro i da sve radi? Motor je perkins 4 cilindra ...
 
Hvala kiraj , katalog ce mi mozda trebati kasnije ako dodje do nekih opravki nastalih zbog loseg rukovanja i odrzavanja

---------- Poruka napisana 22-07-12 u 19:59 ---------- Prethodna poruka je 18-07-12 at 16:15 ----------

Onaj merac ulja pozadi kod toplinga ,dali sluzi za kontrolu ulja samo u hidraulici ili meri ulje i u menjacu i diferencijalu,posto vidim da fali koje ulje smem da dolijem kada neznam kakvo ulje je unutra. Dali ta ulja smeju da se mesaju? Radi se o MF 6270 :sta:
 
pozz imam problem pri ukljucivanju kardana(u pitanju je massey 3060),nekad hoce da se upali,a nekad nece samo blica lampica od kardana, i kad ga uspijem upaliti cim povecam obrtaje motora kardan se ugasi i lampica opet blica. Zna li neko u cemu je problem? hvala
 
Nazad
Vrh