Prskalice

Ma nema tu neke magle al je sasvim dovoljno da samo malo pošprica po kukuruzu i to je to,inače tu idu jako male količine vode pa tako da netreba neki veliki pritisak, čovek radi silažu za nekih 60-tak komada goveda tako da nije neka zezancija.
 
Ja koristim slične dizne (sa 2 mlaza),jako sam zadovoljan.

Kakva su ti iskustva sa začepljavanjem takvih dizni? (Pogotovo ako se koriste praškasti preparati ili dodaje rastopljeno đubrivo.)

Kod tih dizni kroz pojedinačne proreze ide polovina protoka odgovarajuće dizne sa jednim mlazom, pa su samim tim ti prorezi dosta manji i osetljiviji na nečistoće u vodi. Ja sam večeras napunio moju prskalicu vodom iz gradske vodovodne mreže i iako je sipano kroz sito, po površini pliva neka neka nečistoća, kao alge i sl. i to me malo plaši kako bi se manifestovalo kod dizni sa dva mlaza. Da li su kod takvih dizni (IDKT) i sita kod dizni gušća u odnosu na ove sa jednim mlazom?

Čim dođem do neke love obavezno nabavljam ove dizne, samo sam još u dilemi da li bi plava (trojka) IDKT dizna bila previše osetljiva na nečistoće (nemam onaj filter na regulatoru, već samo na izlasku iz bureta i kod dizni).
 
Ma nema tu neke magle al je sasvim dovoljno da samo malo pošprica po kukuruzu i to je to,inače tu idu jako male količine vode pa tako da netreba neki veliki pritisak, čovek radi silažu za nekih 60-tak komada goveda tako da nije neka zezancija.
nisam mislio bas bukvalno magla al nebi ni da mi radi ko istrosena dizna da pisa,jer mi za detelinu treba,uzeo sam sad ledjnu prskalicu i produzetak od 2m pa cu to namontirati,da mi u kabini pistolj i burence pa da napumpam,ali voleo bi odraditi neku bolju varijntu na struju.
 
33mmlq0.jpg
6sw400.jpg

Evo moje prskalice 1500 litara.
 
Postovani prijatelji.imam prskalicu original za TomuVinkovica koju sam napasovao na moj IMTe,Aliimam problem kod nje nemogu da nadjem nigde onu tanjirastu gumukoja se je pocepala pa mi sada pusta.Pumpa je italijanska Alfa 45.Ako neko zna nesto neka pise Hvala
 
jedno pitanje:

da li dizne podešavate --------------- ravno

ili ///////////// blago iskošene?

pitam jer se povela rasprava kod mene u komšiluku.

ja do sada postavljao --------------------- ravno, a ubedjuju me da treba blago iskošeno.
 
jedno pitanje:

da li dizne podešavate --------------- ravno

ili ///////////// blago iskošene?

pitam jer se povela rasprava kod mene u komšiluku.

ja do sada postavljao --------------------- ravno, a ubedjuju me da treba blago iskošeno.
Ako dizne lepezasto rasprskuju onda ide 7-8* zakosavanje,ima vrlo prost alat slican onom sto deca na tehnickom prave od sperploce za odvrtanje leptir matica na testeri.
 
Prezadovoljan sam sa prskalicom.Jedina mana je što se krila skupljaju ručno ,pošto na grani od 15 m nije bilo hidraulično skupljanje nego samo na grani od 12 m, a ja sam uzeo 15 m.Ja sam to uzeo letos onda me izišla 6200 eur.,osnovna varijanta je bila nešto jeftinija.Stavio sam na nju posudu za otrov i ispiranje flaša koja košta 500 eur,ima sistem da sama sebe puni,kopiranje terena.Pumpa je 150 litaska.

---------- Poruka napisana u 07:02 ---------- Prethodna poruka je at 07:01 ----------

Stavio sam dizne od vetra.
 
Ja je nisam pitao ništa tako da ne znam da li je poliglota ili ne?
Bio sam blizu nje i samo kao da je od zlata.
 
Kod mene u ataru sa takvim modelom(jedino je 3000)radi MK,au al bije maglu,kad pocne da je rasklapa kao Transformers:haha:.
 
Nazad
Vrh