Recepti kulena, kobasice, švargle...

@NA
Radi Rajko k'o zmaj,a malo se i naložio jer ga snimaš.:osmeh:
A ova živina što šeta okolo,nema veći nakaza.
Ceo dan kljuca i snese jaje svaki treći dan.
 
evo odgovora JA nebi napravio vise od 50kg kulena od 150kg svinje
 
Bas ako se sve kvari nema teorije.Dok ga zakoljes,osuris,rasporis i uradis u pole otpadne 30% garantovano_Ostaje ti 100kg u dve pole ne cistog mesa.Skinu se glava,gronik,repnjaca,vrat,rebra,ledjna slanina,potrbusina,papci,kolenice(butkice) i sta ostane?Krmenadle,plecke i zadnje sunke(butovi)koji ni u ludilu u b.k varijanti ne mogu imati 50kg cistog mesa da bi se od njega napravio pravi kulen.
 
Vidi ciko ja sam utovio ovna da ima 50% udeo mesa , ako nemoze svinja da ima vise .......... barem se vi bavite svinjogojstvom .
Solidna svinja od 140 150 kg nije izlucena krmaca
Slučajno sam mesar,u svinje se razumem poooodosta.
Samo jedno da znaš da svinja od 140-150 kila mima više masti nego ona od 100.
(zašto se prodaju braovi oko 100 kila,e zato što do 100 kila tovari meso a preko nabaciva više masti)
 
Kad smo kod kulena...
Prošlogodišnji kulen,koji je težio 1,4 kg. sveže napravljen, danas ima 950 gr.
Mislio sam da ne može toliko da kalira.
 
E je... ja sam od krmace od 230 kg odneo na susenje 60kg + Butkice kolenice i mlevno meso 33 kg , svu slaninu istopio u cvarke i na kostima ostavljao mesa da dimim u mojoj pusnici .
Svinje deremo , iznutrice bacamo , od tovljenika bi sigurno imao vise
 
Inace bi jos bolje radio majstor Rajko da ga nisu podjeba**** pricom oko vode i cepova jer mu je smrznula voda u bloku pa je izbio cepove i bio je malo nervozan.
Covek ceo vek radi kao mesar,a sto srevo za kulenicu ono kupovno veze bolje od masine a samu brzinu nema smisla ni snimati ne moze da se vidi kako sta petlja...
 
Mi nikad ne merimo na vagi koliko ima KG cega,ali ima solidno kobaje i kulenice + 2 kulena al zdravo velika,4 sunke,krvavice,svargli i 1 sal od krmenadle to sad za odma da bude suvo.
Sto bi Balasevic rek'o u pesmi IKEBANA.
11r6d69.jpg

15d1i51.jpg


---------- Poruka napisana u 22:22 ---------- Prethodna poruka je at 22:18 ----------

35cfl3q.jpg
 
Nazad
Vrh