ZMAJ kombajni

Inace, danas mjerio sita na mom kombajnu. Sirina pase, samo je gornje (stelajuce) dulje od donjeg (fiksno) za 10cm. Po sirini savrseno pase i ja sam vec nasao skoro pa novo sito koje su staviti gore,a adolje cu moje sadasnje skratiti i prebaciti i zivo me zanima kako ce raditi...


Ima da mi ova prepravka spasi zivaca i zivaca u radu (bar se nadam)
Zasto da skracujes nije jednostavnije produziti lim ispod donjeg sita , Kodmene stelovanje ide na navoj i samo sam produzio da viri nazad i nemam da rastavljam nista ako hoces uslikacu da vidis
 
Steta sto Zmaj nije napravio kombajn kao 14x samo sa 5 slamotresa i sve malo vece gabarite sa motorom MB, bila bi odlicna kombinacija, tako nesto da proizvodi makar i mala privreda mislim da bi imalo prođu na nasem trzistu


hahahaha i šta bi onda dobio?
Nešto mi se čini da i ti smanjuješ zmaj program...
Nešto sam ti predložio nedavno na pp. "Paskal" itd...

Zašto ste ih onda svi prodali kad su tako dobri?

Prelazak na zapadni kombajn, jedan umesto dva.
Čini mi se da takođe ste zamenili 142? Zašto?
 
Poslednja izmena:
Zasto da skracujes nije jednostavnije produziti lim ispod donjeg sita , Kodmene stelovanje ide na navoj i samo sam produzio da viri nazad i nemam da rastavljam nista ako hoces uslikacu da vidis

Nikako nije jednostavnije. Samo ga premjerim prema fiksnom situ i sa prednje strane mu izvadim "listova" koliko ima viska u tih 10-ak cm i vratim precku nazad i zavarim s CO2 i to je TO. Da produzujem navoje koji drze sito, i lim da rezem i mrdam, ne pada mi na pamet, kako onda da s donjeg sita povratna masa ode, kad je sito duze nego original, onda treba prepravljati 100 cuda da mi se na kraju lose pokaze podesivo donje sito i kad se pozelim vratiti na fiksno, malo morgen, opet se rezi i vari kako je bilo...

Neka, hvala, lakse ja malo skratim sito i ugradim ga umjesto fiksnog i problem rijesen.


Slike su uvijek dobrodosle.
 
slika009.jpg
[/IMG]
Nasao sam jednu sliku tu se vide ono malo uvce sto lici na slovo T to je za podesavanje zazora na gornjem situ donje je fiksno sutra cu uslikati na drugom kako izgleda taj je izvaden isto stelujuce ali ja ga ne koristim . Produzetak sita pozadi je izsecen i sa dva srafa vracen lim , uslikacu sutra da se bolje vidi .
 
Šta sam pisao na prethodnim stranama?Da se ni po čemu ne mogu porediti jer nisu ista niti približna klasa već dve totalno različite mašine.
 
Ma, nema potrebe slikati, vidio sam dovoljno da mogu slobodno mogu reci da mi se ovo rjesenje ne svidja.

Lako ja skratim sito tih 10-ak cm i kombajn i dalje ostaje "original" a to mislim da je najbolje rjesenje. Samo mi zao sto nigdje ne mogu iskopati bas bas peersonovo sito da stavim kao donje, ja sam i dalje uvjeren da je ono za "fino" sijanje bolje nego closzovo sito... mozda i grijesim, ali bih svakako volio probati.

Slike skracivanja i postavljanja sita ce svakako biti cim krenem u realizaciju toga, a to ce biti tamo u 5. mjeecu kad budem isterao kombajn iz supe na "predzetveni pregled".
 
Zašto ste ih onda svi prodali kad su tako dobri?

Odgovor je prost-tezimo ka boljem i relativno savremenijem a kad nam budu komsije dozvolile i kvalitetnijem kombajnu strane proizvodnje. Nije poenta samo kupiti kombajn i terati ga sa minimalnim ulogom i maksimalnom eksploatacijom bez kvarova..treba potrefiti i momenat kada ga prodati da se najmanje izgubi na njemu.

Inace, 190-ka u dobrom stanju vredi sa hederom nekih 7000 evra i uradi kao dobar 142 i 162 zajedno a ova 2 kostaju dobri sa hederima preko 10000 evra i uvek su potrebna 2 sofera + sto 190-ka ima 'savremeniju' i vrsalicu i heder a i bolju sasiju od oba pomenuta.
 
Gledao sam jednu 190tku pre nego sto cemo uzeti laverdu...dobar,sasijski jak kombajn+sa mercedes motorom vodeno hladjen 11500 eura sa oba uredjaja...pricaju kako su ti veci losiji(170.190),i slabije ciste,i ne znam sta bi bilo da nisam naleteo na sadasnji kombajn...ali je masa-koliko je tezak i visok zmaj 190?
 
Prljavo radi ko ne zna da nasteluje kombajn.

Bilo je rashodovanih kad se svi boje da teraju veliki kombajn kroz selo i mnogima je veliki za rad. Odrzavanje nije skupo, jedino motor moze da zadaje muke ako se ne odrzava redovno jer TAM zahteva paznju no to se lako resi. Bitno je da su sasija, vrsalica, hidraulika i heder dobri! :D
 
Pa dajte ljudi nadjite mi te povoljne kombajne. Ovde kod nas je 142 sa 3 uredjaja preko 11000 evra. Ja bih kupio i bez kukuruzne varijante. Ova 162 je nekako najpovoljnija koju sam nasao. Svi nesto pricaju ima za 6000-7000e 142 ja nigde ne nadjoh tako nesto. Kod nas mozda za te pare ima 141...
 
Moj tast je kupio univerzala za 1500-1600 eura,malo ga mesec dana pred vrsidbu sredio,i kombajn posle 5 godina i dalje perfektno radi...tako da treba traziti,pretrazivati malo oglase,a ne sesti i govoriti sebi kako su skupi i nema ih.malo se raspitati i nadje se uvek.
 
Bila je na forumu jedna odlicna 141 za 5000e je pisalo,a za koliko je otisla to ne znam.
Niko Vam nece naci kombajn,nego sedite i trazite nije to masina koja se kupuje preko noci.
 
Nije nego.Koliki je kapacitet 162-ke a koliki od 142-ke?To je isto kao kada bi poredili 135-icu i 142-ku.
Odavde je počela naša prepiska. Prvo je bio problem kapacitet, sad klase... Nisam ni klase spomenuo a kamoli kapacitet već sam izneo svoje mišljenje i iskustvo a da se ne ponavljam negde u ovoj temi mnogo ranije sam pisao o prednostima 162-ke, pa koga interesuje naći će.
Mislim da nigde nevodi pa odustajem. Pozdrav.
 
Nazad
Vrh