Radovi u malinjaku

Sadite Malinu Polanu i nebrinite za susu i lastare. Za sve zainteresovane pocinjem sa prodajom sadnica za oko 20 dana.
 
daj bre koja polana ,nema te sorte koja ce da opstane na ovakvoj godini , za sada sam prolazio macvom i malinjaci koji su imali kpk navodnjavanje su u solidnom stanju, a njih je malo, u mojoj okolini sve suvo ko u africi, dalje juznije neka neko kompetetniji od mene tj ljudi iz okline valjeva, arilja uzica i td ,opisu stanje kod njih ja cu te krajeve obici na prolece pocetkom vegetacije ,usput mi je a moze dosta da se proceni o rodu za narednu godinu, licno mislim da ko nije zalivao maline nece imati cemu da se nada naredne godine, izuzev specificni prcela koje su mozda u nekom srecnom okolnoscu izbegli susenje
 
Propast, sve vode presusile, bacam se u trazenje i kopanje novog bunara.











sledeći postovi obrisani zbog offtopic-a

Mole se forumaši da se drže teme
 
Poslednja izmena od urednika:
Vratimo se pravim temama. Sprema li se ko da radi zadnje prskanje i koji preparat odabrati cuproksat, kuprozin,funguran ili nesto drugo.

- - - - - - - - - -

Vratimo se pravim temama. Sprema li se ko da radi zadnje prskanje i koji preparat odabrati cuproksat, kuprozin,funguran ili nesto drugo.
 
Jel moze neki savet ili preporuka gde da kupim sertifikovane sadnice malina Miker? Bilo gde u Srbiji, jedino mi je bitno da je provereno i kvalitetno?
 
Vratimo se pravim temama. Sprema li se ko da radi zadnje prskanje i koji preparat odabrati cuproksat, kuprozin,funguran ili nesto drugo.

- - - - - - - - - -

Vratimo se pravim temama. Sprema li se ko da radi zadnje prskanje i koji preparat odabrati cuproksat, kuprozin,funguran ili nesto drugo.[/QUOT

VLADA

Preporucljivo je zadnje prskanje obaviti sa preparatom na bazi bakra.Ovo sto si naveo su svi preparati bakra.

Ja cu sutra prskati sa CUPRABLAU-Z.
 
Jel moze neki savet ili preporuka gde da kupim sertifikovane sadnice malina Miker? Bilo gde u Srbiji, jedino mi je bitno da je provereno i kvalitetno?
Odmah da kazem da nisam kompetentan....za ovo sto cu reci stoga molim da mi neki ne zamere.....???

Prave sadnice mozes nabaviti i sa plantaze vrlo jeftino ....al pod uslovom da ta plantaza daje rod min 6kg /m/d.....Ako ne daje 6 kg ne uzimaj ih ni za djaba pa taman da ti uz njih ponude jos 1000 eu kesa ....

Uz obaveznu analizu zemljista na koje rasadjujes i obavezan adekvatan zaliv.

Iz iskustva ....... prosle god. sam rasadio mikera 500 sadn. iz rasadnika kod Valjeva po ceni 35 din + 4500 kom iz rasadnika Krupanj po ceni 25 din.... + 3000 sad. iz strukture tkiva iz Dobrinje po ceni 0.55 eu ...Ove iz Krupnja su izgledale losije ali su se pokazale naj bolje za 1. branje...za dalje videcemo...?

Licno mislim da su naj bolje one iz strukture tkiva....al pod uslovom da se pripreme za sadnju krajem aprila ili pocetak maja i da cena malo olabavi.... jer ta cena ne opravdava ekonomsku racunicu....???

Po nekim licnim saznanjima...sadnice vecina vocnih vrsta u nekim krajevima kao Krupanjski ,Krusevacki iiiii su zarazene jer se uvozilo sve i svasta pa je i zemljiste zarazeno .... Dok u Krupanjksom,Golijskom iiiii nekim dr. krajevima su zdravije jer u tim krajevima se manje uvozilo sve i svasta.....? PONAVLJAM da nisam merodavan za ovaku konstataciju pa molim da mi se ne zameri . POZDRAV
 
Odmah da kazem da nisam kompetentan....za ovo sto cu reci stoga molim da mi neki ne zamere.....???

Prave sadnice mozes nabaviti i sa plantaze vrlo jeftino ....al pod uslovom da ta plantaza daje rod min 6kg /m/d.....Ako ne daje 6 kg ne uzimaj ih ni za djaba pa taman da ti uz njih ponude jos 1000 eu kesa ....

Uz obaveznu analizu zemljista na koje rasadjujes i obavezan adekvatan zaliv.

Iz iskustva ....... prosle god. sam rasadio mikera 500 sadn. iz rasadnika kod Valjeva po ceni 35 din + 4500 kom iz rasadnika Krupanj po ceni 25 din.... + 3000 sad. iz strukture tkiva iz Dobrinje po ceni 0.55 eu ...Ove iz Krupnja su izgledale losije ali su se pokazale naj bolje za 1. branje...za dalje videcemo...?

Licno mislim da su naj bolje one iz strukture tkiva....al pod uslovom da se pripreme za sadnju krajem aprila ili pocetak maja i da cena malo olabavi.... jer ta cena ne opravdava ekonomsku racunicu....???

Po nekim licnim saznanjima...sadnice vecina vocnih vrsta u nekim krajevima kao Krupanjski ,Krusevacki iiiii su zarazene jer se uvozilo sve i svasta pa je i zemljiste zarazeno .... Dok u Krupanjksom,Golijskom iiiii nekim dr. krajevima su zdravije jer u tim krajevima se manje uvozilo sve i svasta.....? PONAVLJAM da nisam merodavan za ovaku konstataciju pa molim da mi se ne zameri . POZDRAV

sto bi rekao zoki,potpisujem polov post
od nedelje ide zahladjenje
trebaju jedno 2-3 slane da biljka predje u proces mirovanja da bi se mogla rasadjivati,otprilike negde pocetkom ili sredinom novembra.
tesko ce ove godine biti naci zasad iz malinjaka zbog vremena kakvo je bilo.
izvinjavam se svima koje sam na bilo koji nacin uvredio.
ko je citao moje postove naci ce i da sam jos proletos kada uopste nije bio nominovan za kandidata napisao da je mit romni novi predsednik amerike,uskoro ce i izbori pa ce se videti da li sam vidovit.
a i nije mi prvi put da dogadjaje vidim unapred.
okrecem se da i iz tog izvucem materijalnu korist.
 
Pole, da li znas da je dr. Stanisavljevic iz Dobrinje prodavao zarazene sadnice malina pre nekoliko godina i da mu je bio unisten maticnjak.Licno sam kupio 300 sadnica francuskog vilameta i vec prve godine se posusio zbog verticilijuma.Kakav mu je kvalitet sadnica malina sada neznam,ali znam da mi se od trideset sadnica kupine lox nes uzetih od njega i posadjenih prosle godine primilo samo cetiri komada.
 
Ima li neko sadnica na njivi da mu ne trebaju (wilamet i miker)..kao poklon ?..--.oduzio bih se nekom pomoci ili u berbi ili bilo kad ,taman da nesto naucim o malinama jer sam amater....ili da mi proda po nekoj bas nizoj ceni...Ne smem da ulazem u sadnice mnogo jer u mom kraju 2,5 km od centra Valjeva niko ne sadi niti sam ikada video...ljudi mi rekli da to ovde nece...Bio sam na vrh Medvednika ali samo mi jedna zena obecala malo starog Wilameta(ima odlican malinjak)..-- drugima se sve osusilo...mikera nema...Ali naucili su me kako sam da stvorim sadni materijal al opet ce mi trebati zdrav miker :sta:...Trebace mi dve godine da stvorim rasad.--proci ce me volja do tad...Problem je sto sam ja mislio 50 ari (pola wilamet -pola miker )...Ne radim ja ovo zbog novca vec zbog IZAZOVA...--jer pare kad su mi u zivotu najvise trebale ja ih nisam imao sad mi je svejedno...
 
@vlade65... poznato mi je.....Al sadnice iz strukture tkiva mozes nabaviti i iz italije ili dr....? i preko nekih uvoznika napr. zonex ,zeleni-hit iiii dr.... al minimum je 10 000 kom radi isplativosti .... od 0.55 - 0.75 eur...

Poredim sadnice od Stanisavljevica sa drugim sadnicama....i kontam da mozda ne opravdavaju ekonoms.. isplativost zbog cene al da su bolje jesu ....i problem je ​bio sto mi je isporucio 22 juna.....e to je neoprostivo.
 
Pole, da li znas da je dr. Stanisavljevic iz Dobrinje prodavao zarazene sadnice malina pre nekoliko godina i da mu je bio unisten maticnjak.Licno sam kupio 300 sadnica francuskog vilameta i vec prve godine se posusio zbog verticilijuma.Kakav mu je kvalitet sadnica malina sada neznam,ali znam da mi se od trideset sadnica kupine lox nes uzetih od njega i posadjenih prosle godine primilo samo cetiri komada.
Nisi jedini koji je uzeo sadnice od njega. Covek u Valjevskom kraju je stigao do Strazbura sa njim, uvalio mu polanu zarazenu, em sto je izgubio mnogo, em sto sedam godina nesme nista da sadi na toj parceli. Cuvajte se njegovog sadnog materijala.
 
Ja smanjujem malinjak za 1 parcelu od 30 ari koja nije navodnjavana, ostale dve su odlicne, bice oko hektar u fulu dogodine ali prosirujem kupinu torn fri za toliko, proizveo sam vrhunske sadnice....
Za sadnice maline javite se meni na prolece na pp, imacu nesto viska na poklon, nesto sam obecao bratu od ujaka... Ja ne mogu vise da sirim zbog sljive i kupine...
 
po strukturi firme libertas veliki su izgledi da su propali ili ce propasti , ili vec nekako drugcije ce se preorjentisati a dugove sta ce biti sa njima veliki je znak pitanja
 
sto bi rekao zoki,potpisujem polov post
od nedelje ide zahladjenje
trebaju jedno 2-3 slane da biljka predje u proces mirovanja da bi se mogla rasadjivati,otprilike negde pocetkom ili sredinom novembra.
tesko ce ove godine biti naci zasad iz malinjaka zbog vremena kakvo je bilo.
izvinjavam se svima koje sam na bilo koji nacin uvredio.
ko je citao moje postove naci ce i da sam jos proletos kada uopste nije bio nominovan za kandidata napisao da je mit romni novi predsednik amerike,uskoro ce i izbori pa ce se videti da li sam vidovit.
a i nije mi prvi put da dogadjaje vidim unapred.
okrecem se da i iz tog izvucem materijalnu korist.

Слободни стрелац овог пута промашио. Нови - стари председник УСА је Обама.
Ја попрскао купрозином и разбацио стајњак. Нема сувих ластара, али су остали помали.
 
Nek se sad javi vidovnjak :)

Pre nekoliko dana posadio sam 1100 sadnica maline, pre toga bacio stajnjak i isfrezirao u redovima, a odmah po zavrsenoj sadnji pustio navodnjavanje i u njemu ferticare starter. Zanima me da li trebam jos necim prihraniti i tretirati ili da cekam prolece?
 
Nazad
Vrh