ZMAJ kombajni

kako to merite tezinu u metrima kod nas postoji vaga za to:sta:
metar-100 kg.
Goran IHC@ Drži se ti svojih kamiona.Batali kombaj.
u ovome vreme vise nisu tako skupi a u kamion uvek spucam 30000e a svo vreme strahujem od inspekcija i policije,neki dan mi se covek bacio pod kamion jedva sam zakocio od muke mi doslo da pojedem dozvolu a u kombajnu lagano od njive do njive :osmeh:
 
Danas opet osinula osovina slamotresa zadnja,ovo je druga od jesenas i izgleda da je kupljena napuknuta,neznam zasto je lomi i svaku na isto mesto na sredinu izmedju drugog i treceg slamotresa?
 
Danas opet osinula osovina slamotresa zadnja,ovo je druga od jesenas i izgleda da je kupljena napuknuta,neznam zasto je lomi i svaku na isto mesto na sredinu izmedju drugog i treceg slamotresa?

Mozda su ti pretegnuti drveni lageri na slamotersima, moras da ih nastelujes da kada ceo sklop radi nekih 5min, osovina pored drvenog lagera ne bude ni malo zagrejana tj.mlaka, ako je vruca otpustaj srafove i to bi trebalo da ti resi problem
 
-Juce je ujaku vrsio jedan "majstor" sto isto ima celu osnovnu i dovoljno para za kombajn(nije zmaj,ovaj je "rasne boje") na 130 predatih meteri 10 su odbici jer majstor "ne moze da udje u fazu kombajna" ne vrede ni upustva koja je dobio,kazu mu seoski majstori da je neko cudo sto ne vrsi lepo jer kad isto tako podese zmaja on vrsi bez problema.
Ne treba fakultet,ali kliker da bi se razumela upustva,katalozi,seme i ostalo definitivno TREBA!! I jos nesto i strucni nazivi...polako prolazi vreme frljanja termina iz razloga sto je proslo vreme kad odete kod Mike koji napamet zna svaki saraf kombajna(a nije bilo ni tesko nauciti koristio se zmaj pa 5 mesta przano i onda nista) ali danas kada se narucuje po katalozima ili preko interneta(kao jusel) jako je bitno znati strucne nazive delova.
Da li je taj "majstor" clan ovog foruma?
 
Danas opet osinula osovina slamotresa zadnja,ovo je druga od jesenas i izgleda da je kupljena napuknuta,neznam zasto je lomi i svaku na isto mesto na sredinu izmedju drugog i treceg slamotresa?

I meni se takodje strasno greje i cekam da pukne. Isto zadnja osovina, kupljena nova kod Hedija u Ilandzi , dok je bila stara na kombajnu sve je lepo radilo. Ova sad osovina nije napregnuta i nisu lezaji stegnuti uopste, a mazem je na svako kipovanje. I greje se. Sumnjam samo na materijal, da je neki slabiji, svetlo vuceni celik ili tako nesto.
Sad trazim da na neki otpad kupim polovnu.
 
Ima kvalitetnih kovanih osovina rađenih iz 3 alata na jednom mestu.Cena je 95 eura a broj vam mogu poslati na p.p ako ste zainteresovani.
 
Danas opet osinula osovina slamotresa zadnja,ovo je druga od jesenas i izgleda da je kupljena napuknuta,neznam zasto je lomi i svaku na isto mesto na sredinu izmedju drugog i treceg slamotresa?
Samo nagadam sta moze da bude , ali moze i to biti da prednje i zadnja osovina nisu od istog proizvodaca pa nisu ni isti dovoljno je razlika i koji milimetar da bi se grejalo i pucalo , napomijem samo nagadam ali bi vredelo kupiti na istom mestu obe osovine i promenuti ih zajedno i mozda bi to i resio problem .
 
@blaz pokušaj potražiti unazad par stranica,pisano je o tom. Mislim da je neko iz Makedonije tražio pomć baš u vezi pumpe. Treba da ima i slika.... A koji motor je na 780? IM-036? Možda štima od 533...
 
ako nemas dovoljno mase(slame) zrno ostaje na dnu hedera pa moze zbog toga....ili ti uvlacni lanci vracaju zrno na puz.....probaj da stavis na uvlacno grlo gumenu zavesu ili lim da ti zrno ne baca na puz...ako je to problem...ako je mala slama onda neznam....probaj podesiti visinu puza i polozaj pik-up prstiju...
 
Nazad
Vrh