ZMAJ kombajni

Mislio sam koliko je tezak ukupno kombajn,slicna je kilaza kao 132 ili 133 jer je u sustini isti sem menjaca,puta 23 dinara.I jos nesto jer moze na njega da se nabudzi menjac od 141-142-univerzal u kombinaciji sa S44 motorom.Za motor znam,to sam radio na dva komada prepravku ali kad bi mogao i menjac.Od 132 133 necemo menjac jer se on kod nas u brdu pokazao katastrofa slab.
 
Evo vam odgovor da nešto naučite Atila za sva vremena:
1.Na klasičnoj prikolici su pogonjene od strane vučnog vozila
2.A gonjene su na prikolici koja dobija pogon od strane vučnog vozila
A to trenje i te cake što prosipate po forumu,kao prvo neznate ni koja je vrsta trenja da objasnite a kamoli zašto do toga trenja uopšte i dolazi ako uopšte i dolazi i na kojim površinama i pod kojim i kakvim uslovima se to dešava.
Za tvoju informaciju ja sam diplomirao na kombajnima sa ocenom 10 i to baš upravo kod tih što su ih i konstruisali Dr.Mr.i Ing. koje ti smatraš da sve znaju i kojima sam rekao gde su greške,zašto su greške i kako da ih reše.Voleo bih da vidim svaki kombajn koji ti spremiš i da ti ja lično pokažem kako se svaki kombajn sprema za žetvu.
Ovce nikad nismo čuvali,niti ćemo, jer ja nisam čoban!
Toliko od mene(smatram i da je previše).
PS:Neću vam više Atila postavljati pitanja na koja neznate odgovor
 
Ja sam shvatio gospodine Jovanoviću da se klinasti remen koristi kao držač pantalona!Hvla Vam na tom objašnjenju.
Nemojte me pogrešno shvatiti gdin-panonstib ali po vama je ispadalo da ljudi koji su se izražavali sa reči kaiš su nepismeni i glupi.Bilo mi je krivo pa sam samo zato hteo da se neke stvari razjasne:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 00:46 ---------- Prethodna poruka je at 00:36 ----------

Koliko je meni poznato da kaiš se jedino koristi za pridržavanje pantalona.Na kombajnu je sve remenje pa bilo pljosnati ili ekstramultus remen, klinasti, šestouganoi,...... !Možda nisam u pravu ali još nisam čuo niti pročitao da se negde na kombajnu koristi kaiš.
Na ovo sam mislio
 
Evo vam odgovor da nešto naučite Atila za sva vremena:
1.Na klasičnoj prikolici su pogonjene od strane vučnog vozila
2.A gonjene su na prikolici koja dobija pogon od strane vučnog vozila
A to trenje i te cake što prosipate po forumu,kao prvo neznate ni koja je vrsta trenja da objasnite a kamoli zašto do toga trenja uopšte i dolazi ako uopšte i dolazi i na kojim površinama i pod kojim i kakvim uslovima se to dešava.
Za tvoju informaciju ja sam diplomirao na kombajnima sa ocenom 10 i to baš upravo kod tih što su ih i konstruisali Dr.Mr.i Ing. koje ti smatraš da sve znaju i kojima sam rekao gde su greške,zašto su greške i kako da ih reše.Voleo bih da vidim svaki kombajn koji ti spremiš i da ti ja lično pokažem kako se svaki kombajn sprema za žetvu.
Ovce nikad nismo čuvali,niti ćemo, jer ja nisam čoban!
Toliko od mene(smatram i da je previše).
PS:Neću vam više Atila postavljati pitanja na koja neznate odgovor

Diplomirali ste, a još uvek ne razumete osnovne stvari. Svaka čast.
Tačka 1: glupost. Ako ne dobija pogon direktno od motora, onda je to samo osovina.
Tačka 2: Ako dobija pogon posredstvom kardanskog vratila, direktno od motora, opet govorimo o pogonskom vratilu a ne o gonjenoj osovini.

Zamislite, ja sam 3/4 ispita o poljoprivrednim mašinama odgovarao kombajne, i zamislite šta sam dobio? Desetku. Tako da nemojte misliti da ste nešto posebno po tom pitanju. A ispit sam polagao kod profesora dr Milana Martinova, koji je renomiran predavač u svetu.
Napokon: moj rad ocenjuje gospodin koji je pojam stručnosti na polju poljoprivredne mehanizacije, a ne neka sitna boranija, tako da se neću obratiti Vama da me ičemu podučavate (naročito sada kad vidim da ni sa osnovnim pojmovima niste načisto).

Ovce nikad nismo čuvali,niti ćemo, jer ja nisam čoban!

Po ponašanju, ne bi se dalo reći...

PS:Neću vam više Atila postavljati pitanja na koja neznate odgovor

Šteta. A ja mislio da uživate u tome što Vas ukopavam...

U svakom slučaju, bilo mi je zadovoljstvo.
 
Neću više:ppozdrav:Ajd pa živeli mi imenjače
Obruka ti struku i nauku izjavama nemoj jos samo selo da mi brukas pa da mora jedan gimnazijalac da te brani a posto vidim da ti nije jasno vidi ovako:
Imas bicikli najobicniji on ti ima 3 .... na prednjem tocku je osovina,na "srednjoj glavi" je pogonsko vratilo i na zadnjem tocku ti je gonjeno vratilo najprostije receno.
O'ladi pivo pa da te naucim znanju. :ppozdrav:
 
Obruka ti struku i nauku izjavama nemoj jos samo selo da mi brukas pa da mora jedan gimnazijalac da te brani a posto vidim da ti nije jasno vidi ovako:
Imas bicikli najobicniji on ti ima 3 .... na prednjem tocku je osovina,na "srednjoj glavi" je pogonsko vratilo i na zadnjem tocku ti je gonjeno vratilo najprostije receno.
O'ladi pivo pa da te naucim znanju. :ppozdrav:
Loše ti je poređenje sa biciklom rekao bih-fali ti vučno vozilo.Ali nije ni bitno,rekao sam da se neću nastavljati ipak je više moderatora uskočilo protiv mene samog:haha:
Ja sam svoje dokazao,na vama mlađima je da dokažete svoje-ako imate šta.
Vreme(istorija)je najbolji pokazatelj ko je ko i šta je šta:osmeh:
Živi vi meni bili,pa videli:ppozdrav:
 
Jes' da malo zujim ovih danas sto od knjige,preko sunca do piva ali ne vidim da je Atila negde moderator ... :sta:
Inace nisam protiv tebe samo si sad dobio dobru kajlacu ... a nekad je bolje povuci se na vreme nego ici na silu i gubiti.Javi se mom tata Micku da ti prosledi moje skripte,jer ove knjige i skripte prakticnih predmeta nosim kuci pa cale cita u slobodno vreme,a mozete i zajedno da se edukujete. :osmeh:
 
Samo mi recite,citam ove gluposti ,i da kakve veze diploma ima sa mehanizacijom,nisam zavrsio skole,i netrebaju mi praksa je nesto sto se dozivljava ,praksa ,praksa praksa, evo sada sam izasao iz kombajna,da li je remen ili kais sasvim je svejedno bitno je da radi
 
Jes' da malo zujim ovih danas sto od knjige,preko sunca do piva ali ne vidim da je Atila negde moderator ... :sta:
Inace nisam protiv tebe samo si sad dobio dobru kajlacu ... a nekad je bolje povuci se na vreme nego ici na silu i gubiti.Javi se mom tata Micku da ti prosledi moje skripte,jer ove knjige i skripte prakticnih predmeta nosim kuci pa cale cita u slobodno vreme,a mozete i zajedno da se edukujete. :osmeh:
Znam da nije-al će biti,za sada je učenik još
 
Praksa ne vredi ništa bez teorije, niti teorija postoji zbog radi same sebe, već se ona mora pretočiti u praksu.
Zato nisu u pravu ni oni koji kažu da je samo praksa najbitnija, niti su u pravu oni koji primat daju teoriji.

Ovi što samo teraju praksu, znaju da čekićaju ali nemaju pojma zašto se to baš tako radi. "Moj prađed je tako radio, pa zato".
Ovi što glorifikuju teoriju znaju sve o ležajevima (na primer) ali kada ga vide montiranog na nekom vratilu, češu glavu kako li se to čudo skida (Istini za volju, češu se i praksaši ponekad, jer ne znaju šta je to "freting" i zašto im se ležaj vazda "zavari" za vratilo).

E, zato kada nastanu muke, niko ne zove ni čekićara, ni knjiškog moljca, nego čoveka koji ima i u glavi i u rukama - kao što je to određeni član ovog foruma koji se ne mora posebno predstavljati a kod kojeg ja imam tu čast da učim.
Eto, samo zato ne dajem za pravo ni ovima što viču "Teorija je jedno a praksa nešto sasvim drugo!" ni onima što kažu da teorija rešava sve probleme.
 
Sve sto sam ucio u skoli u Srbiji , sve sam to ovde u CH upotrebio pre ili kasnije. I nije mi sramota da se pojavim pred bilo kog koji je ispraksovan na zapadu. Ali da je obrnuto, onda bi vec tu bili ogromni problemi. Cenim ljude koji su sve naucili tokom rada , ali ipak skola je skola.
 
Planirao sam kupiti kombajn ali sad ste me uplasili ovakvim raspravama pa mozda i odustanem iz straha sto nisam isao na masinski fakultet.Ustvari nisu isli ni moji majstori ni mnogi prijatelji sto imaju kombajne a opet su sa istim tim masinama zaradili velike novce a neznaju razlike izmedju kaiseva i osovina.:osmeh:
 
-Juce je ujaku vrsio jedan "majstor" sto isto ima celu osnovnu i dovoljno para za kombajn(nije zmaj,ovaj je "rasne boje") na 130 predatih meteri 10 su odbici jer majstor "ne moze da udje u fazu kombajna" ne vrede ni upustva koja je dobio,kazu mu seoski majstori da je neko cudo sto ne vrsi lepo jer kad isto tako podese zmaja on vrsi bez problema.
Ne treba fakultet,ali kliker da bi se razumela upustva,katalozi,seme i ostalo definitivno TREBA!! I jos nesto i strucni nazivi...polako prolazi vreme frljanja termina iz razloga sto je proslo vreme kad odete kod Mike koji napamet zna svaki saraf kombajna(a nije bilo ni tesko nauciti koristio se zmaj pa 5 mesta przano i onda nista) ali danas kada se narucuje po katalozima ili preko interneta(kao jusel) jako je bitno znati strucne nazive delova.
 
Nazad
Vrh