IMT

Ljudi ko bi mogao imati delove za volan od 588 ili od 577 podesiv po visini? Ili mozda komplet polovno kuciste.... Jusel nema za 577-588 oni imaju samo za ove manje 539 do 558. Negde je bilo reci o prodavnicama tipa Jusel ali ne znam u kojoj temi... Nesto se spominjao rale komerc cini mi se i neka u Novom Sadu. E ta u Ns-u me zanima. Naravno moze jos neka!

Uploaded with ImageShack.us
 
ima druze kod mene nedaleko skladiste polovne mehanizacije a u mene ima od 567 ako pase mislim da je to sve isto ja skino ugradijo servo moze se naci i na vaserima sam vidjao ako se ne snadjes mogu ti dati broj od ovog skladista pa kontaktiraj moze ti poslati busom
 
Da budemo realni ferga je "živ" otišao u legendu a ovi naši u IMT-u nemaju ni sluha ni smisla (verovatno ni para) da traktor koji se serijski proizvodi više od pola veka bar malo unaprede. Stavljali su mu 3-4 modela kabine, rotaciona ili linijska PVP ajd u zadnjih par godina i tuđe motore. Čak i model 539 P sa hidro volanom malo ko fali zbog kabine, puca sa svih strana.
Pa jel moguće da niko neće (ili ne može) da malo unaprede taj traktor???
Naravno da može . Gume: continetal kabina Česka ko na zetoru , menjač od ZFsa jedno 16 x16 brzina, itd itd al obavezno da bude oko 8000 e. :haha:
 
Ljudi ko bi mogao imati delove za volan od 588 ili od 577 podesiv po visini? Ili mozda komplet polovno kuciste.... Jusel nema za 577-588 oni imaju samo za ove manje 539 do 558. Negde je bilo reci o prodavnicama tipa Jusel ali ne znam u kojoj temi... Nesto se spominjao rale komerc cini mi se i neka u Novom Sadu. E ta u Ns-u me zanima. Naravno moze jos neka!


Sta je konkretno u kvaru.
 
Poslednja izmena:
Lisnik u tvom postu gde si citirao mene izbrisi tu sliku da nas ne psuju oni koji imaju sporiji net. Skoro pa sve je lose.... Caure sve tri,podloske na onom puznom vretenu pa i samo puzno vreteno,spoj izmedju osovine volana i osovine kucista,saraf koji drzi osovinu da ne bezi levo desno(taj s kojim podesavas uzljebljenost tj luft volana).... Ma sve po malo ima lufta i na kraju dobijes poprilican luft s kojim moras da se macujes non stop!

Uploaded with ImageShack.us
 
Dragan69: Prednju vucu u rikverc imaju samo IMT traktori kojima se prednja vuca ukljucuje preko rucke. Koji god ima automatsko ukapcanje, prednji pogon mu radi samo naprijed.

Stariji IMT traktori s prednjim pogonom su imali automatsko ukapcanje prednjeg pogona, dok svi noviji imaju preko rucice. Od kad se rucno ukljucivanje ugradjuje, ne znam, ali koliko mi je poznato da je samo ukapcalica drugacija, da su prednji mostovi isti. ovo sto Bubu spominje da i u prednjem trapu ima nesto sto imaju samo traktori s automatskim ukapcanjem prvi puta cujem. cekam da mi postavi sliku ili neko objasnjenje o cemu se tocno radi.
 
Slika obrisana.Tu osovinu kod tokara poravnas.To ti je skidanje nekih 0,10mm.Nicemu nesmeta .Zatim ti napravi nove piksne prema njoj.To se zove osovina sa zavojnim tockicem.Razlika između te tvoje osovine i 558 je samo u tom kroneru gdje se natice poluga za upravljanje .Kod 558 je na kajlu.Znaci taj zavojni tockic i te sajbe ti pasu od 558.Taj seraf za podesavanja ti isto tokar rijesi bez problema.
 
i mene je to zezalo 2.puta prvi osto bez ulja i pojeo osovinu sto prolazi kroz cauru i kiciste lezaja
Drugi puta krepo nije ni godinu sastavijo los kvalitet dijelova izgleda mala privreda a kupljeno kao orginal
onda sam naso polpvno u Ribarima odradijo 2.god bez problema pa sam ubacijo servo.
bolje ti je nadji polovno nego novo da ne prodjes kao ja sto moras naravno lezaje semeringe nove
 
Lisnik zar nije ta osovina od 558 manjeg precnika? A inace problem mi je i ona osovina koja ide prema volanu... Ustvari ona viri iz kucista i na nju se postavlja osovina od tocka upravljaca tj volana.

Zico kod koga si pronasao u Ribarima?
 
imo sam vizitku potrazit cu znam da kupuje polovne traktore imt i rakovcu i prodaje u dijelovima

---------- Poruka napisana u 00:15 ---------- Prethodna poruka je at 00:07 ----------

pokusaj kod Vladan Vitivac Glusci 063 505 391 i kod njega ima raskopani imt-ova
a za ovog iz ribara javim ti br.
 
Rakovice? A onda znam.... Dragan. 064 3013223. Al za ovog drugog nisam znao. Hvala! Mozda bismo mogli otvoriti temu u kojoj bi pisali brojeve telefona prodavnica i prodavaca delova za traktore? Takvu temu vec imamo za kombajne.... Moderatori sta kazete?
 
Lisnik zar nije ta osovina od 558 manjeg precnika? A inace problem mi je i ona osovina koja ide prema volanu... Ustvari ona viri iz kucista i na nju se postavlja osovina od tocka upravljaca tj volana.

Tu ti vjerovatno zaj... luft u kronerima.Jednostavno i to rijesis.Svaki tokar koji ima glodalicu moze da ti tu ureze kajlu i rijesen problem.Cak mogu doci dvije kajle.Moze i rastaviti krst tog kardana i ubusiti vijak tako da pola navoja bude u kroneru a pola u vilici kardana.Taj dio ces teze naci nov a polovan i ako najdes isti je ko tvoj ili gori.

Ova osovina sa zavojnim tockicem bi trebala biti ista debljina.To znam jer sam vec ubacivao na 560 od 558.Jedino sam dorađivao polugu za upravljanje.Zbog razlike kajla-kroner.

Mislim da jos uvijek imam nesto od tih dijelova pa cu sutra da provjerim sve mjere.Ako bude obavjesticu te.

Uglavnom da znas vecina tih novi dijelova su nizasto.Ko da ih prave od blata.
 
Poslednja izmena:
Siniša naravno da možete otvoriti temu.Taj iz Ribara se zove Dane.Imam negde njegov broj zapisan pa ću se potruditi da ga pronađem trgovali smo sa njim.
 
Za NE poznavaoce prednjih vuca na IMT 577/579 traktorima:

579 ima automatsku prednju vucu koju je nasledila prva serija 577 DV i to je ugradjivano do neke 1983. ili '84. godine i svi posle tog godista FABRICKI imaju rucno ukljucivanje prednje vuce. Pisao sam davno u ovoj temi kako to funcionise

Kod 51xx je sasvim drugaciji princip ukljucivanja prednje vuce, automatika je smestena u sam ukljucivac. Do kada je to ugradjivano, ne bih znao reci.

Ovako to izgleda kad se stavu rucno ukljucivanje a ostane automatika na prednjem mostu:


 
Na tom sistemu zvezda hoće da pravi probleme.Imao sam isti sistem na bivšem 589 a imao je manuelno(ručno)uključivanje prednje vuče.
 
Nazad
Vrh