IMT

Sad me podseti.... Lisnik da nemas mozda i katalog od 588? Treba mi kataloski broj od ovog dela,ne znam od kojeg modela stima. A meni treba za 588. Vazi za sve! Ko ima podatke o tom modelu ili zna gde mogu to da izbunarim ,molim ga nek mi javi. Hvala!

Uploaded with ImageShack.us
 
To mu dodje kako piše kod mene posredno vratilo za menjače sa deset brzina kat. br. 54703301 ona nosi zupčanik 2/7 23 zuba i 3/8 30 zuba ovo iz kataloga to mu dodje u 567 ako odgovara broj zuba paše i ona @ nemam menjač od njega
 
Žare 588 sa tri + tri brzine.... Mislis da je isto kao i od 577 sa pet+pet brzina? Ili imas katalog za 588? Inace da tako se zove pronasao sam i ja njen pravi naziv. Šuplje posredno vratilo. Ali kad pogledas u Jusel-ovom cd-u pronacices jos i 532.03.301 i 532.23.301 koji su barerm meni na oko isti....
 
ima u juselu u šapcu cena 8140 plus pdv kod njih se vodi pod kataloškim brojem za 540 verovatno je to to

---------- Poruka napisana u 23:07 ---------- Prethodna poruka je at 23:05 ----------

NE ipak nije to što sam mislio sad vidim i ja a kažeš menjač tri plus tri evo idem prelistati

---------- Poruka napisana u 23:16 ---------- Prethodna poruka je at 23:07 ----------

opet samo od 567 ali menjač tri plus tri kat.br.5603300 to nemaju najbolje nazovi njih traži milenka sa njm se možeš doro objasniti
 
Sad me podseti.... Lisnik da nemas mozda i katalog od 588? Treba mi kataloski broj od ovog dela,ne znam od kojeg modela stima. A meni treba za 588. Vazi za sve! Ko ima podatke o tom modelu ili zna gde mogu to da izbunarim ,molim ga nek mi javi. Hvala!

To vratilo je isto i kod vecine IMT-ova.Bitno je da je mjenjac 6 brzina.Sifra za IMT 560 je 56003300
I pase ti sto posto.
 
Milenka? Imaju one tamo i muskog sveta? Do sada u Juselu sam uvek sa zenama pricao ..... Inace 567 ima menjac od 577 tj 5+5brzina. Jedino ako stima od 558 ili 560.... U svakom slucaju hvala! Lisnik druze 533 nemaju svi dvostepeno kvacilo i samim tim nemaju donju kardansku osovinu koja prolazi kroz ovakvo kao sto je moje suplje vratilo. Slicno vazi i za 542 i 577 kod njih je petostepeni menjac pa mislim da nece stimati. A ako pogledas moj prethodni post videces da sam tamo napisao neke kataloske brojevekoje sam pronasao u Juselu i koji pocinju sa 532 sto ce reci da verovatno idu u 539 ili 540... Pa mi se opet nesto ne svidjaju.... Ali ovaj tvoj kataloski broj 560.03.300 mi nekako najpribliznije zvuci i mislim da je to to! Kada sam uzimao gornje kardansko suplje vratilo onda mi je prodavac rekao da je kat. broj 560-nesto. I dosta stvari stima od 560-ke. Tako da mislim da bi to moglo biti to! Hvala svima!
 
moguće lako da je isto za sve smo nalazim drukčiji odnos zuba na zupčanicima u drugim modelima nemam pojma gde zaturi 577 578 588 menjače

---------- Poruka napisana u 23:31 ---------- Prethodna poruka je at 23:26 ----------

Milenko alfa i omega. eto ja sam ovo gledo u katalogu 560 DV i 567 DVdržo u ruci nisam pa nisam siguran ali je moguće kao što kaže Lisnik
 
Otiđi u prodavnicu i trazi to vratilo od 539 .Usporedi ga sa svojim vratilom i vidjeces da pase i od 539.Jedino je moguce da postoji neka druga izvedba zupcanika od onih koje sam ja radio,a to cisto sumnjam.Razlicite izvedbe zupcanika sam dosad vidio na 558.On ima vise verzija spojnickih osovina(ulazno vratilo).Imam komplet mjenjac od tog traktora pa cu ti sutra malo poslikati.




Uploaded with ImageShack.us
 
Poslednja izmena:
Narucio sam danas u jednoj firmi u Zemunu jer su u Juselu bili ....... Recimo nesigurni. Kataloski broj za 588 suplje posredno vratilo je 560.03.301 ( 300 je za vratilo bez unutrasnjeg igllicastog lezaja) i ukupna duzina mu je 276mm a na fergusonu je identicno vratilo stim da je duze par mm. Nisam smeo da uzmem to jer nisam bio siguran dal cu ga moci ustimati ali i sam kvalitet je presudio (RTD). E sad dobro ce biti ako mi iz Zemuna stigne original imt vratilo kao sto je receno preko telefona. Jer ako stigne kao i ono iz Jusela onda sam duplo vise platio istu robu! Covek se uci dok je ziv pa opet glup umre. Hvala svima na pomoci!
 
Ovaj (sad pokojni) britanac je postao poznat po tim svojim kombinacijama.. ima ih 10-ak ako se ne varam od raznih bezinaca pa do ovakvih ogromnih motora u malim traktorima... Ima na youtube jos takvih clipova.

Ja sam se htio igrati s motorima na mojim traktorima, ali se mom ocu to nije cinila kao dobra ideja u to vrijeme, pa je sve ostavljeno kako je i bilo.
 
Narucio sam danas u jednoj firmi u Zemunu jer su u Juselu bili ....... Recimo nesigurni. Kataloski broj za 588 suplje posredno vratilo je 560.03.301 ( 300 je za vratilo bez unutrasnjeg igllicastog lezaja) i ukupna duzina mu je 276mm a na fergusonu je identicno vratilo stim da je duze par mm. Nisam smeo da uzmem to jer nisam bio siguran dal cu ga moci ustimati ali i sam kvalitet je presudio (RTD). E sad dobro ce biti ako mi iz Zemuna stigne original imt vratilo kao sto je receno preko telefona. Jer ako stigne kao i ono iz Jusela onda sam duplo vise platio istu robu! Covek se uci dok je ziv pa opet glup umre. Hvala svima na pomoci!

Moja kolekcija vratila.




Uploaded with ImageShack.us
 
A sunce ti kalajsano! Cist dokaz kako brdoviti predeli unistavaju traktor.... Meni se cini da to ovde kod nas nije niko menjao osim mene. A nas traktor je 36godina.... Ne znam sta da kazem.... A to su sve ista vratila tj od istog traktora ili..... ?
 
Ja sam menjao na oba 577 to suplje vratilo samo zato sto je taj zupcanik od prve koji je izjedina sa vratilom na jednom bio malko okrnjen a na drugom ivice zuba olizane ali je u prvom slucaju menjac izdrzao oko 12000 radnih sati a u drugom se ne zna posto je traktor kupljen polovan iz firme ali bez 5000-6000 radnih sati nije. Menjaci nisu rasklapani prvenstveno zbog toga.
 
Ja sam menjao na oba 577 to suplje vratilo samo zato sto je taj zupcanik od prve koji je izjedina sa vratilom na jednom bio malko okrnjen a na drugom ivice zuba olizane.
A nama je menjac turpijo u prvoj samo tako. Onda mozes zamisliti kako izgleda zupcanik i koliko je rs napravio..... Eeee nikad vise taj kvalitet delova..... I ne samo u imt-u nego i u ostalim traktorima....
 
Što se događa kad to vratilo ode zna izbacivat iz brzina jer meni se na 533 događa da pod opterećenjem izbaci .
Iako traktor ima oko nekih 7000 radnih sati nikad niš nije dirano oko mjenjača niti hidrulika sve funkcionira super...
Sad jedino to počelo nekad izbaci..
 
A sunce ti kalajsano! Cist dokaz kako brdoviti predeli unistavaju traktor.... Meni se cini da to ovde kod nas nije niko menjao osim mene. A nas traktor je 36godina.... Ne znam sta da kazem.... A to su sve ista vratila tj od istog traktora ili..... ?

Ova vratila su sva ista.Izvađena su iz razlicitih IMT-ova.533,539,540,560 itd.Zato i znam da su kod svih ovih 3+3 brzine ista i pasu na tvoj traktor.
 
Nazad
Vrh