Soja 2013.g.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Popodne malo zakosili,sorta Balkan 3 kj 3740 kg ::lose::vlaga 15,primese 3.Očekivao sam vise s obzirom kako je izgledala.

- - - - - - - - - -

Danas posle podne sam skidao 3 kj Trujumfa bez vlage. Prinos ne znam tacno do sutra jer stoji u prikolicama do sutra. Mislim da se sakupilo oko 1700 kg.
Ukuno ili po kj? Moj izgleda lepo ali je svega 30 cm mislim da neće prebaciti 700-800 kg po kj
 
usluzno danas skidana Sava vlaga 13.7, juce 11.4 Rubin ... jos sutra ako Bog da i kraj
 
Juče sam skinuo 2,4 jutra balkana u Ravnoselskom ataru,prinos 4380 kg vlaga 15%...Da napomenem,ovu parcelu je tukao grad u Maju, dala je 300 kg po jutru više od one parcele koje sam ovršio ranije a gde nije bilo grada...Kako je to u preleće izgledalo ja sam prezadovoljan,stvarno je soja čudna biljka...
 
juce ovrsena sava sa 2,5 jutra dala ravno 4600 kila ili 1840 kila po jutru,ocekivao sam vise ali to je sto je.ostavio sam je kuci da ceka bolju cenu.po meni bolja cena je 55 dinara.troskovi po jutru su mi 37000 dinara.u jesen 100 kila mapa po jutru,jedno spartanje i jedna folijarna prihrana ekobusterom.vlaga je bila 14,7%
 
juce ovrsena sava sa 2,5 jutra dala ravno 4600 kila ili 1840 kila po jutru,ocekivao sam vise ali to je sto je.ostavio sam je kuci da ceka bolju cenu.po meni bolja cena je 55 dinara.troskovi po jutru su mi 37000 dinara.u jesen 100 kila mapa po jutru,jedno spartanje i jedna folijarna prihrana ekobusterom.vlaga je bila 14,7%
Dobar si sa prinosom ja ne znam da li je bilo gde ove godine ima preko 1,8t retko verujem ,bolji su bili prinosi prosle godine nego ove u nasem ataru
 
Kod mene u selu napeto ko u tvornici tregera, svi izašli na čuprije i gledamo ko ce prvi izac nikako sunca malo da bude, a sad vidit cemo, dosta nas u selu nije ni pocelo radit u soju kisa nas je zezala a za četvrtak nam novu najavljuju pa se ljudi boje e sad šta će biti vidit cemo, ja planiram samo ako ne padne kisa oko 2 otic probat !
 
Juče pokosili 7 kj soje. Sorte Trijumf i Viktorija, sejane 27.04., na 70cm. Od đubriva predsetveno 100 kg/kj AN-a. Protiv korova sam tretirao Dynox-om i Symphoni-jem (za širokolisne) pola preporučene doze i Nikas-om (za uskolisne) punom dozom. Jedanput oparao i to je to. Vlaga 11%, nečistoća 2%, prinos 1700 kg/kj. Viktorija bolja od Trijumfa, lepše zrno. Jedan deo rađen Ekobusterom 29.06., kao ogled, i mogu reći da ću sledeće godine ovu agrotehničku meru primenjivati na svim sojama. Ostalo da se uradi još 2,5 kj Viktorije i 4,75 kj Gorštaka. Trebali smo danas, ali sam pomerio za sutra, gledajući prognozu koja najavljuje sunčano vreme, pošto je Gorštak još malo ''jak''. Prinosom sam zadovoljan i on je za sada nešto malo iznad proseka u našem ataru.
Još me je danas na obračunu obradovala informacija da je od danas akontna cena soje 40 RSD (do juče je bila 35) :bravo:.
 
Poslednja izmena:
cekam i ja da se ovremeni da vrsem valjevku,nego razlog pisanja je taj sto sam prepodne obilazio soju, i osim prepirke sa jednim cobaninom ,sto mu ovce redovno ulaze u moju soju,zapazio sam u jednoj meuni crva ,tamnocrvene boje,duzine oko 2 cm. u toj meuni ,bilo je samo jedno zrno soje ,i dosta praha u ostala dva lezista .jos nesto, kad sam ga lisio zivota ,iz njega je izlazila neka plava tekucina ,bas onako lepa plava,vise vuce na svetlo plavu,vidjao sam sobe neke tako okrecene....aj zdravo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh