Leska - opšta tema

Ima po neki, ali generalno, sacekacemo jos koji dan...
 
Svaka cast! Samo napred!
Hocete li saditi na jesen jos,ili ostajete na trenutnom broju sadnica lesnika?
 
Za sada ja sam odustao od dalje sadnje . Puno me košta održavanje .Možda kad počnu da vraćaju uloženo , možda .
 
Kod mene jedan covek ima 0.97ha lesnika. Nije mogao da dobije podsticaj za atomizer jer mu fali 3 ara.... u 4 vegetaciji su sad. Dosta dobro izgledaju i napreduju. Nisam sa njim u nekom kontaktu da bi se raspitao za detalje, ali znam da je clan @galic svojevremeno bio jako zagrejan za lesku pa mi je pricao neke bas lepe cifre, ali tek u 6-7godini pa nadalje.
 
Kod mene je situacija da u 4 godini imam oko 3500 zbunova i roda veoma malo .Delom zbog jakog oreizvanja prošle jeseni ,opšte klime ove godine i nekih mojih propusta . Resto 1700 zbunova ne računam u rod pošto su u rasponu od 1 do 3 god.
Ali sam rešio skupljati čisto da ne ostavljam i ne hranim miševe .
 
Kod mene na pokupljenih 500 stabala (jos 500 preostaje) prinos je 50kg neociscenih lesnika. S tim da polovina od tih 500 je imala svega po 3-4 lesnika.
 
Pozdrav svima.
Iz Zrenjanina sam, iza kuća imam nekih 180-200 stabala, odnosno žbunova lešnika. S tim što imam ambiciju da u skorije vreme počnem sa ozbiljnijim uzgojem istog...

Ove sadašnje leske su relativno mlade, treća, četvrta godina, a dobrim delom i mlađe, jer se nisu odmah sve primile... Do sada je sakupljeno nekih 40-45Kg, ali će verovatno biti još toliko.
Sada sam u fazi smišljanja krckalice, jer je ovo već muka "skrckati" ručno, čekićem...
 
Pozdrav i za tebe. Imas bas temu vezanu za krcaklicu i tamo mozes pogledati i prilicno je lagana za napraviti ako znas da rukujes sa osnovnim alatom (brsuilica, busilica i aparat za zavarivanje).
 
ja sam prosle jeseni posadio 400 kalemljenih i od toga nekih40-50 su se osusili i to uglavnom vece sadnice i to lepo krenule na prolece i onda samo pocele da se suse jbg, ubila ih susa ove godine ali neodustajem ako svebude kako treba ove godine cemo jos malo pojacati pozdrav.
 
@damir Druze, izgleda da ti je falilo vode. ;)

Ja sam se nameracio na jesen da posadim oko 50 stabala oraha na krajevima redova lesnika. :)
 
@damir Druze, izgleda da ti je falilo vode. ;)

Ja sam se nameracio na jesen da posadim oko 50 stabala oraha na krajevima redova lesnika. :)

Što se tiče oraha oko lešnika, pokušaj da ih postaviš u delu gde neka buduća senka neće prekrivati lešnike (neka severna strana njive... LM, sličan problem imam sa par lešnika, koji su samo delom dana (pre podne) u senci kajsije (matore). Već par godina su isti kao i dana kada su posađeni. Pretpostavljam da bi isti ili sličan scenario imao sa orasima...
 
Možete slobodno napisati sve što drugima može biti od koristi. Gde je nešto jeftinije, kvalitetnije, gde se može naći....
 
Nazad
Vrh