Dunja

na temu rakije,ja sam ove godine prvi put pekao rakiju od dunje ,imam jedno drvo i bilo je poprilicno roda ove godine , trudio sam se da sve uradim kako treba i sad da mi neko nudi 20e za nju ne bih je prodao,ne zato sto je vrhunska ,daleko od toga,vec koliko sam vremena i truda ulozio .. pobao sam domacih rakija od dunje ,za 10e i ispod toga.. tesko da bih je ikada proizvodio cistu za te pare..
 
Kad bi se doslovno primenjivao zakon o alkoholnim picima, pogotovo rakiji kostao bi litar 200 evra.
 
Nesto razmisljam o tim bolestima dunje, jel neko proveravao dali je izrazenija u guscim zasadima sa slabijim provetravanjem od zasada sa manje sadnica? Mozda je bolje i koja sadnica manje nego sve te muke.
 
Pa to se zna,ova godina je za otkup bila najgooooraaaaa................ Tuga ! Srbija je ovo,nista nam nije sigurno,nego sadimo,,,pa sta nam Bog da. Ja pre svega volim ovo ,a na srecu ne zavisim od ovoga...... Nego se ljudi popalili za dunju misle to je spas,pa kad krenu bolesti ,jao kuku :)

a rasadničari kao i uvek trljaju ruke, jooj što sam ja uvek na je...oj strani :/

- - - - - - - - - -

Mogu reći da u mojoj okolini, ukoliko ne računam ogroman voćanjak kod sopota (ali ne znam u kakvom je on stanju), nema velikih zasada dunje niti se podižu novi zasadi. Jedino što svi sade kao hipnotisani jeste višnja, o toj kolektivnoj ludnici možda bi trebala jedna tema da se otvori.
Moje opredeljenje za dunju je bilo na osnovu nekoliko faktora, pre svega sam tražio voće koje je kasnocvetno zbog samog poloažaja zemlje koju imam tj. mrazeva koju su česti. Lično bih najviše voleo da se bavim kajsijom, smatram je i ne zahtevnom i isplativom sortom ali za nju ipak treba mnogo drugačije podneblje od onoga gde sam ja.
I mene je cela priča sa voćarstvom uzela pod svoje i stvarno uživam u tome, da li će se nekad isplatiti ostaje nam da se nadamo.

da je lepo zanimanje-jeste lepo je. neću ga nazvati hobi, zato što to može da bude zanimanje od koga se lepo živi, to bolje znaju ozbiljniji voćari od mene amatera -početnika. ali i od amaterizma bi mogao da se ostvaruje dobar dodatni prihod, ali neeee-ovo je zemljA SRBIJA. ja stalno u polu šali govorim mojim bližnjima da ću otići u ŠVEDSKU...
 
za te pare imas jeger sa preko 47 trava :) bas sam sad gledao cijene izmedju 10 i 15 eura se krece litar ,a i ja da je pravim ne bi je dao ispod 25 eura al ne razumije narod koliko ima posla oko vocke dok ne ubere se gotov proizvod..

jeste tako je prijatelju, ali kada bi veći broj nas držao cenu , da vidiš kako bi se ta cena od 15-20 evra ustalila. ali naravno kao i u svemu, većina nas će reći da nećemo dati ispod cene- napravili smo dogovor, kad dođe kupac a mi opaa, ajde damo i za 800-900 dinara. Iron ex stefanvoće je dao predlog udruživanja i na tome treba istrajati-može nam biti samo bolje od toga, ali ukoliko se udružimo da se čvrsto pridržavamo dogovorenog!
 
A na koju foru mislis da napravis litar rakije za 10 eura? Cista ne moze da bude ispod 25 eura!
Pa secer nije skup :ppozdrav:
O tome sam i bas raspravljao na podforumu o rakiji od dunje, nema tu racunice dok se ne brendira ta rakija, naravno ako ne zelite da varate ljude i da prodajete destilisan secer sa ukusom dunje, to je druga stvar.
Procenat secera u dunji je mali, e sad koliko kila dunje treba za litar rakije ne znam (logicno je da treba puno), koja u proizvodnji uopste nije jeftina vocka, i kad kazete da ne vredi je prodavati ispod 25e verujem da je tako.
Po 25e moze je prodati po meni samo domacin od reci, licno ne vidim smisao u tom izivljavanju da se stuce tolika kolicina voca za dobijanje alkohola, osim ako vocar nema otkup.
Po meni rakija je rakija bitno da je prava i da ti se ne svidja ni jedan ukus osim dunjin ... postujem i to, al za taj sport ti treba dosta para i prodavac od reci, inace pijes nesto slicno med. alkoholu koji se koristi za dezinfekciju tura (zadnjice) kad se daje inekcija... i nije za bolje...
 
pozdrav ljudi.nov sam na forumu ali nisam u vocarstvu i pecenju rakije.
interesuje me kako se ne isplati prodati 1l rakije od dunje za 10e?
da nije malo previse 25e?
 
Није годинама ђубрена

Поздрав свима. Који вештак и формулацију да бацим за дуњу ових дана да спремно дочека пролеће, и ако може да ми неко објасни да ли се вештак баци на траву око дуње или треба вештак укопати, и колико треба вештака за једну већу дуњу. Ево фотке од овог лета за орјентацију.

 
jel realna količina 15-16kg, ako se koristi kvasac i uradi priprema kljuka?
Leskovačka dunja kao i mnogo drugo voće od koga se pravi rakija sadrži prosječnih 10-11, nerijetko i 12% šećera. Posljedično se od 100 kg dobiva okvirno isto toliko litara rakije preračunate jačine na 50-54 stepena. Normalno ako se radi onako kako i treba.
 
Поздрав свима. Који вештак и формулацију да бацим за дуњу ових дана да спремно дочека пролеће, и ако може да ми неко објасни да ли се вештак баци на траву око дуње или треба вештак укопати, и колико треба вештака за једну већу дуњу. Ево фотке од овог лета за орјентацију.

Sada pod asov ubaci neku formulaciju tipa NPK 8-16-24,znaci sa sto manje azota a s akcentom na fosfor i kalijum.I unesi pod zemljom i rasporedi na par mesta nekih 200-300gr vestaka.A s proleca je prihrani KAN-om i jos uz redovnu hemijsku zastitu kad god kompatibilnost preparata bude to dozvolila ubaci folijarnu prihranu.Tu ce dobiti pored makroelemenata i tako neophodne mikroelemente koji su neophodni za dobro stanje svake biljke.
 
pozdrav drugari, izgleda da ću biti prvi ove godine na ovoj temi :))
Šta mislite o tome da se između redova u dunjiku zasadi detelina, tako da od stabala bude udaljeno oko pola metra i sa leve i desne strane?
što znači da u redu freziram ili totalom.
Ovo pitam zato što bi jedan poznanik da sadi detelinu za sebe, on sadi, on kosi znači njegovi troškovi, a tako bi trebalo sprečiti korov, kojeg inače imam dosta.
Da li bi to smetalo voćkama, sadnja jesen 2012.
 
Ma neće detelina smetati voćkama, naravno da se seje samo u sredini, ali ne znam da li će ortak imati hrabrosti da tu detelinu da nekoj životinji posle svih redovnih i vanrednih prskanja koje obaviš. Pusti ti zatravniće se sredina sama za jednu godinu.
 
Pa to se zna,ova godina je za otkup bila najgooooraaaaa................ Tuga ! Srbija je ovo,nista nam nije sigurno,nego sadimo,,,pa sta nam Bog da. Ja pre svega volim ovo ,a na srecu ne zavisim od ovoga...... Nego se ljudi popalili za dunju misle to je spas,pa kad krenu bolesti ,jao kuku :)

Ova godina je bila teska za plasman dunje jer je ona ove godine rodila veoma dobro, neki vole da kazu da je radjala i gde ranije nije. Ali takvih godina ima. Veci problem sa dunjom je sto ona nije voce koje se kupuje za jelo, vec uglavnom za neke vidove prerade. Ili ide kao sirovina u industriju, koja je osakacena u Srbiji, ili je kupuju domacice za kompote, slatka itd. Nazalost, znamo da se sve manje ljudi odlucuje za stavljanje zimnice, da ne ulazimo sad u razloge zasto. Dunja naprosto nije voce koje se kupuje za konzum i samim tim joj je trziste ograniceno na desetkovanu industriju i kupovinu za kucnu preradu koja je u padu vec godinama.

ne smeš razmišljati o prodaji još uvek, samo razmišljaj o koracima koji ti slede u vezi podizanja i održavanja zasada. A rod i prodaja će polako doći sami od sebe, nećeš ni primetiti :)

Najveca greska koju mozete da napravite ukoliko planirate da podizete plantazni zasad voca je da istovremeno ne promislite o plasmanu. U danasnje vreme, mozda je i lakse proizvesti nego prodati i naplatiti. Razmisljanje o plasmanu mora ici uporedo sa razmisljanjem da li uopste da udjete u takav poduhvat. Promisljanje o plasmanu vam mozda ukaze na potencijalne probleme sa istim pa se mozda odlucite za drugu sortu, vocnu vrstu ili cak odustanete sto bi vam moglo ustedeti mnogo para i glavobolje. Danas je poljoprivreda i uopste proizvodnja hrane jedan od najvecih biznisa, mnogo je igraca, a svet je postao gloalna pijaca. Ukoliko planirate da se bavite vocarstvom ozbiljnije nego iz hobija u tom slucaju morate se i odnositi prema njemu kao prema svakom drugom biznisu. A svaki posao koji pocnete bez plana sta cete sa proizvodom ili uslugom je unapred osudjen na propast.

bas sam sad gledao cijene izmedju 10 i 15 eura se krece litar ,a i ja da je pravim ne bi je dao ispod 25 eura al ne razumije narod koliko ima posla oko vocke dok ne ubere se gotov proizvod.

Uh, 25 eur je previse za litar rakije. Pricam sad kao obican kupac. Po trenutnom kursu to je oko 2900 din i te pare ja nisam spreman da dam za rakiju pa ni za neko drugo alkoholno pice, a siguran sam i da vecina onih sa prosecnim srpskim primanjima nije. Istovremeno, osim ukoliko niste renomirani proizvodjac sa tradicijom i ukoliko niste prisutni na trzistu vise godina, da ne kazem decenija tesko da mozete nekog da ubedite da bas vama treba da veruje da imate vrhunsku rakiju. Opet iz ugla obicnog kupca, ja bi u tom slucaju trebalo da vam verujem na "Majke mi, odlicna je rakija" :osmeh:

jeste tako je prijatelju, ali kada bi veći broj nas držao cenu , da vidiš kako bi se ta cena od 15-20 evra ustalila. ali naravno kao i u svemu, većina nas će reći da nećemo dati ispod cene- napravili smo dogovor, kad dođe kupac a mi opaa, ajde damo i za 800-900 dinara.

Pazi, to o cemu pricas je formiranje kartela ili neka vrsta monopola, protiv kojeg se upravo poljoprivrednici najcesce bune :osmeh: Zanimljivo kako neke stvari postanu prihvatljive kada nam idu u korist :haha: Salu na stranu. Sta god se vi dogovorili, ukoliko kupci nisu spremni da plate cenu koju trazite nista necete postici. Naprosto, cak i da svi ispostuju dogovor, kupci ce naprosto promeniti proizvod. Pazi rakija od dunje nije proizvod koji je neophodan nekome, i ima dosta supstituta. Samim tim, za ocekivati je da se pojedini kupci naprosto okrenu drugim vocnim rakijama. A neki jednostavno nece kupiti rakiju. Ljudi ne razumeju da im je bolje da prodaju vecu kolicinu sa manjom zaradom i ostvare veci profit u apsolutnim brojkama nego da imaju vecu zaradu po komadu/litru/kilogramu ali da na kraju zavrse sa manje kesa u rukama. E sad ako je proizvodnja toliko skupa da vam se ne isplati da prodajete litar rakije po ceni nizoj od visoko kvalitetnih i poznatih alkoholnih pica na domacem trzistu, onda je bolje da bataljujete posao ili da radite ekstremno male serije za restorane i sl. Medjutim u tom slucaju morate prvo uloziti gomilu para u marketing, razvijanje robne marke, nastupe na sajmovima itd. Jer to su upravo ti proizvodjaci radili i to je ono sto placamo kada kupimo neko preskupo alkoholno pice. Nemaju oni proizvodnu cenu koja je 2800 din/L a prodaju ga po 2900 din/L oni imaju mnogo vece zarade ali su u to ulozene decenije planiranja, reklame, ulaganja u proizvodnju i kvalitet. A vi ocekujete da proizvedete 100 L u svom dvoristu i odmah dobijete cenu koju oni imaju. Nazalost to ne ide bas tako. I tu se opet vracamo na pomenuto planiranje. Mnogi ulete u ovakav posao povuceni nekim lepim pricama o dobroj zaradi sa relativno malo rada a onda kada se nadju u problemima do guse jer nisu dobro razmislili pre toga, onda su im svi drugi krivi. Samo sto u vocarstvu to obicno znaci da ste vec ulozili vrednost pola stana u Beogradu i mnogo meseci mozda i koju godinu rada.
 
Procitao sam celu temu i dosta toga sam naucio i izvukao na papir o sadnji i zastiti dunja. Imam oko hektar i 20-30ari zemlje, ali za pocetak, dok ne udjem u stos, zasadio bih 20ak ari dunje. To je recimo 80-100 sadnica, zavisi od razmere. Sadio bih u razmeri 7:1( 7 leskovacke na 1 vranjsku). Voleo bih ako ste u mogucnosti da mi odgovorite na sledeca pitanja.

1. Zemljiste. Tek treba da poorem njivu, kada prodje ovaj sneg, i da odnesem zemlju na analizu. Kada to uradim, koje djubrivo da bacima na njivu i koja je podloga najbolja? I zasto ide ta podloga? ILI se ta podloga stavlja nakon sto se posadi dunja? I da li ne bih zakasnio sa sadnjom? Ipak ce to da bude februar mesec.

2. Sadjenje dunja. Zbog cega se pravi razmak izmedju redova 5m? Zbog lakse obrade zemlje traktorom ili zbog veceg ploda? Vocnajk bih kasnije samo frezirao, tako da mislim da je 4x4 sasvim solidno rastojanje.

3. Kopanje rupa. Vidim da dosta vas busite rupe traktorskom busilicom. Da li je moguce rucno to raditi, asovom? Sta se bolje pokazalo?

4. Nakon sto zasadim dunje, procitao sam da treba da se stavi vockal oko stabla. Da li je to jedino? Ili ide jos nesto od djubriva?

5. Nakon sve toga, kada se prvi put prskaju i cime?

Hvala unapred....
 
Nazad
Vrh