IMT

Da li je neko stavljao elektricni merac temperature na IMT 539??
Dojadilo mi vise da menjem ove satove!!I nasi i turski nisu za djavola!!
 
Zašto je bitno da je baš na 539? Imao sam el. merač na rajki pa mi je debelo lagao (davač od Z101 a sat od lade,tj neuskladjeno) A na Z142 imam jedan živin i jedan el.merač. Nek se nadje...
 
Jel ima neko ideju kako namestiti retrovizor na IMT539(novi tip kabine 2000god od prilike) znaci treba mi neka jednostavna i prakticna konstrukcija a retrovizor bih stavio onaj veliki kao na 560 sto ide,nemam nosac,a nosac od 560 ne moze da se namesti pa valja budziti pred sezonu beraca da malo nazad vidim.
 
Prosle godine sam kupio 539, 91.god sa nekih 2200c/r. Trap je trebalo prebiksnovati, sto sam i uradio negde u martu ove godine. Zamenio sam i sve 4 spone posto su bile polose. Sve na 0... zatvorio prednji trap nekih 5mm ali se javio problem! Naime poceo je da vuce u desno od tada, ne vuce konstantno... desi se ide normalno pravoliniski i predje preko nekog pregiba i onda pocne da vuce u desno, sto me jako iritira. Znaci felne i gume nisu krive, da jesu ne bi se ovako manifestovalo, a u glavi upravljaca nema lufta. Jos jedna stvar, pre samog biksnovanja desni rukavac je bio losi pa je se desavalo nekada da taj tocak "samara" kad predje preko neke neravnine u malo brzem hodu. Verovatno je problem u samoj glavi upravljaca, a vi mi recite sta ciniti i koji je kvar?

Hvala...
 
kod mene na IMT542 samaraju lijeva i desna jeli to znak da moram mjenjati kuciste volana i sta konkretno strada u kucistu?!
 
Znaci to nema sanse da se popravi jer sam ja mislio sada dok silazu zavrsimo da otvorim kuciste volana. Jeli se mogu kupiti gdje ti dijelovi koji stradaju pa da se zamjene?
 
Ja sam zbog tih stvari ugradio hidro volan.Kod mene je sve u kucistu zamenjeno,segmenti i caure,vreteno volana,kuciste vretena volana,i caura sa kuglicama.Sklopljeno i kao da nista nisam radio,segmenti valjda nekvalitetni,nisu se zajeli ali valjda lose uradjeni na meru,dzabe sto su orginal IMT(jedva sam ih nabavio a oni kao da su ih turci radili,a mozda i jesu)i kao posledica cele price je nakraju puklo i kuciste volana od cimanja desnog tocka,e tad mi se smucilo.
 
Fiat 615 sam hteo reci da radim dan sa silokombajnom,dan sa rotacionom kosacicom,na kombajnu ne dize iznad 90,a sa rotacionom kosom ide na 100,nekad i predje,ne bitno dal idem 5 sporohodnom ili 1 brzohodnom.
 
Imam problem sa IMT 542,naime kada pritisnem kvacilo da ukljucim vratilo (kardan) nece da razdvoji bukvalno kao na silu da palim a desi se i kad ukljucim vratilo pa stavim kardan na neku masinu silo kombaj ili bilo koju drugu malo tezu za pokretanje masinu, da kardan na jednom iskoci stane, a kada pokusam da upalim ponovo ne mogu dok ne skinem kardan sa masine pa da upalim vratilo.Sta je to u pitanju znaci kvacilo ne razdvaja od kardana,kardan nesmal na silu treba da se upali a ponekad i kad je upaljen ako dodje do opterecenja on iskoci sam ?
 
Imam problem sa IMT 542,naime kada pritisnem kvacilo da ukljucim vratilo (kardan) nece da razdvoji bukvalno kao na silu da palim a desi se i kad ukljucim vratilo pa stavim kardan na neku masinu silo kombaj ili bilo koju drugu malo tezu za pokretanje masinu, da kardan na jednom iskoci stane, a kada pokusam da upalim ponovo ne mogu dok ne skinem kardan sa masine pa da upalim vratilo.Sta je to u pitanju znaci kvacilo ne razdvaja od kardana,kardan nesmal na silu treba da se upali a ponekad i kad je upaljen ako dodje do opterecenja on iskoci sam ?

Il nije nastelana korpa kvacila ili su potroseni bolcni na korpi.
 
Nazad
Vrh